Další miminka kolem padesátky?

Napsal
Sdílet článek

Nebudu uvádět jména už takových maminek, očekávajících či plánujících mít děťátko ve věku kolem padesátky. Předpokládám a věřím tomu, že už nebo v budoucnu šťastných. Nemám v úmyslu odsuzovat, nebo naopak tleskat. Na to nemám právo – svůj názor NA TO ale mám.

Pamatuji si na svoji spolužačku, kdy v den složení maturity jí maminka nadělila sestřičku. Ale i moje babička porodila svoje čtvrté dítě až ve svých 46 letech. Samozřejmě i takové „pozdní dítě“ má šanci na řádnou výchovu, zaopatření. O takových dětech (v tenkrát) budu hovořit jako již o neočekávaných, avšak pozor – nikoliv nemilovaných.

V posledních letech, samozřejmě při rozumném plánovaném rodičovství, jsou většinou prvorodičky ve věku kolem třicítky. Myslím si, že tady ještě nemají odborní lékaři varovně zdvihnutý prst.

Nějak se nám, v té naší vyspělé, a popravdě hodně konzumní společnosti, vše posouvá. Někde žbrbláme. Kde? Věk odchodu do starobního důchodu. Někde se to líbí – mnozí mladí posouvají záměrně založení rodiny.

* Až si vybudují super kariéru, rozjede se jim super firma apod.

* Až si postaví super dům, super ho zařídí

* Až si koupí lepší super auto – auta

* Až procestují třeba celý svět, a možno- li vícekrát

* Až si UŽIJÍ.

Kde se vzala tu se vzala najednou je tu čtyřicítka a že už by? Jenže tělesná schránka, které se říkalo a dělalo vše pro to teď ne AŽ potom, často na povel neposlouchá. Páni doktoři, umělá oplodnění, lázně, cokoliv pomozte!

Věta v článku „Největším hitem začíná být těhotenství v pokročilém věku“ ve mně vyvolává pocit, že dítě je snad HIT?

Milé budoucí maminky, (i tatínkové – bez vás by to nešlo), prvorodičky kolem padesátky , počkejte si na pubertu takového potomka, to vám bude 65, půjdete do penze a budete mít ještě nejméně deset let před sebou než to vaše geniální dítě dostuduje a začne být na vás nezávislé. Možná to nebude HITPARÁDA.

  • Majka Dubová
4.3/5 - (3 votes)
(Visited 108 times, 1 visits today)
Sdílet článek

Vložit komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *