Další monstrózní hromadné modlitby muslimů a líbání a olizování mešit (video)

Napsal
Sdílet článek

Jak jsem psala už v tomto článku, tak první reakcí muslimů na pandemii koronaviru bylo hromadné svolávání modliteb. V předchozím článku jsem upozornila na modlitbu v Jakartě, nicméně jen dva dny předtím proběhla mnohem monstróznější akce v Bangladéši, kde se sešly u hromadných modliteb desetitisíce muslimů. V Íránu, ale nejen tam, zase hromadně líbají a olizují interiér mešit.

Organizátoři hromadné modlitby tvrdili, že počet muslimů se blíží 25 tisícům a uznali, že nedostali povolení od úřadů na konání této akce. Po svítání uspořádali modlitby, aby osvobodili zemi od koronaviru. Úřady už zavřely školy a požádaly místní, aby se vyhnuli velkým shromážděním ve snaze zastavit šíření nemoci. „Neuvěřitelné, jak to vůbec dokázali, aniž by to oznámili policii? Budou zodpovědní, pokud se lidem v regionu něco stane,“ napsal na facebooku Abdur Rahmán. Není to poprvé, co zbožní muslimové vzdorovali autoritám, aby pokračovali v uctívání Alláha na přeplněných veřejných místech, mnozí věří, že jejich víra je činí neporazitelnými tváří v tvář hrozbě, kterou představuje pandemie koronaviru.

Například v Íránu, kde už epidemie naplno řádí, jsou podobné hromadné modlitby stále častější. Začátkem tohoto měsíce se objevila on-line videa ukazující muslimy líbající a olizující mešity, aby ukázali, že nemají strach z nakažení. Líbání a olizování povrchů předmětů v mešitách je běžnou praxí muslimských poutníků a náboženští fanatici tvrdí, že svatá místa jsou „místem pro uzdravení“, které vláda nemá právo zavírat. Íránské svatyně lákají šíity z celého Blízkého východu na poutě, pravděpodobně tak přispějí k šíření viru v celém regionu. No, pak se nedivím tomu, jak rychle u nich počet nakažených roste.

Na světě je asi kolem miliardy muslimů. Myslím, že podobné „akce“ jako olizování a líbání mešit či hromadné modlitby tu miliardu poněkud zredukují a ani Alláh je nespasí.

Takže muslimové, hromadně se modlete, líbejte i olizujte mešity jak libo. A pak čekejte, jestli vás Alláh spasí. Jen se pak, prosím, nezačněte hromadně stěhovat do Evropy, třeba v řadách hostů německé führerin.

Na líbání a olizování mešit se můžete podívat zde:

5/5 - (3 votes)
(Visited 240 times, 1 visits today)
Sdílet článek

Vložit komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *