Další “multikulturní obohacení” s nožem, tři mrtví, včetně útočníka

Napsal
Sdílet článek

Ve středu večer došlo v Austrálii  k napadení nožem. Výsledkem útoku jsou tři mrtví (včetně útočníka) a čtyři lidé skončili v nemocnici. Pachatelem je 34-letý Mohammed Ibrahim. Jeho fotografie sice není k dispozici, nicméně o původu snad – už na základě jména – nikdo nepochybuje. Opět úřadoval vyznavač “náboženství míru”.

Dvě ženy, které se nacházely poblíž svého domu v Hawthornu v Melbourne, byly pobodány poté, když se s nimi pachatel na chvíli pustil do řeči.  Jedna (30let) byla zraněna smrtelně, druhá (31) skončila v nemocnici. Další dva muži z ochranky poblíž nádraží byli pořezáni kuchyňským nožem na tváři a ruce, jeden z nich je v nemocnici ve stabilizovaném stavu. Ve čtvrtek měl podstoupit operaci. Druhá žena, která přežila, byla ve čtvrtek odpoledne ve stabilizovaném stavu v nemocnici. Dalším v pořadí, na koho zaútočil, byl 59-letý muž, jdoucí po ulici, na které se pachatel právě nacházel. Toho opět po krátkém hovoru pobodal smrtelně.

Pachatel, čtyřiatřicetiletý Mohammed Ibrahim z Roxburgh Park byl ozbrojen dvěma kuchyňskými noži a nožem s vystřelovací čepelí. Krátce po půlnoci ho zastřelili policisté, před zastřelením  pachatel útočil noži i na zasahující policisty. Ibrahim neměl žádnou kriminální minulost.

Asistent komisaře Glenn Weir uvedl, že útoky byly náhodné a motiv nejasný. “Nic nenasvědčuje tomu, že by mezi někým ze zúčastněných – ať už jde o zemřelého, zraněné lidi nebo pachatele – byly jakékoli vazby,” uvedl.  Policie odhalila, že s nimi Ibrahim mluvil v roce 2018 o svých obavách, že členové ISIS z Mildury ho hledají, aby ho zabili. V té době nebyl jeho podnět přijat, ale byl označen v policejním systému jako potenciálně duševně nemocný. Policie nyní prohledává jeho dům, počítač a telefon a hovoří s rodinou a přáteli, aby zjistila motiv.

V tomto případě je naštěstí pachatel již po smrti. Nicméně lze předpokládat, že podobných “duševně nemocných” muslimů bude možno vidět v ulicích nemuslimských zemí stále víc. Obzvlášť, když jsou další miliony na cestě do Evropy. 

 

(Visited 1 139 times, 1 visits today)
Sdílet článek

One comment

Vložit komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *