Další nepokoje v Paříži, opět hořela auta a došlo ke střetům s policií (videa)

Napsal
Sdílet článek

Po finále Ligy mistrů mezi Bayernem Mnichov a Paříž Saint-Germain vypukly ve francouzském hlavním městě nepokoje. K největším bouřím došlo v okolí Champs-Élysées. Podle francouzského ministra vnitra Géralda Darmanina bylo zraněno 16 policistů, bylo poškozeno dvanáct obchodů a kolem 15 vozidel. Darmanin hovořil o „krutosti některých zločinců“.

Videozáznamy ukazují hořící auta a “obohacovače” arabského a afrického původu, kteří rozbíjí okenní tabule, zapalují ohně a házejí lahve na zasahující policisty. Pařížská policie byla nucena použít proti útočníkům slzný plyn.

Příslušná prefektura dnes oznámila, že bylo zatčeno 148 lidí. 108 z nich je ve vazbě. Kromě toho bylo uděleno 404 pokut za nedodržení požadavku nošení roušek. Jeden z výtržníků zaútočil také na nezúčastněného motoristu.

Ve finále Ligy mistrů vyhrál Bayern  1:0. 

Jak známo, tak francouzská fotbalová mužstva jsou už složena převážně z černochů a Arabů, po prohře se tedy jejich soukmenovci potřebovali patřičně “vyřádit”. Nicméně pro Paříž nic nového, hořící auta, zbití policisté a vymlácené výlohy jsou tam – podobně jako v mnoha jiných nejen francouzských multikulturně obohacených městech – už jakýmsi běžným folklorem posledních měsíců…

(Visited 116 times, 1 visits today)
Sdílet článek

Vložit komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *