Další požadavky protěžované skupiny obyvatel

Napsal
Sdílet článek

Možná jste zaznamenali, že před časem zamítla naše Sněmovna projednání znovuotevření válečných reparací. Toto téma se náš politický establishment snažil jednou provždy uzavřít deklarací z devadesátých let a v rámci utvrzení servilnosti vůči Německu se k jeho otevření neodhodlala žádná z našich polistopadových vlád. Takže odškodnění od Německa se zřejmě nedočkáme a to i přesto, že se tuto otázku neobávalo otevřít Řecko a Polsko, kde to dokonce vypadá, že alespoň část reparací obdrží.

Nicméně, tento článek je o jiných reparacích a to o těch, které požaduje rada vlády pro záležitosti romské menšiny. Ano, i tato státem protěžovaná menšina má zastoupení v radě vlády, ostatně ona je celá rada vlády neziskovkami doslova prošpikovaná. Rada vlády pro záležitosti romské menšiny požaduje analýzu majetků českých Romů a jejich zabavování v letech 1938 až 1945, aby je mohla využít ve věci požadování kompenzací.

Tedy po požadavku na zbourání prasečáku v Letech, který rozhodně nebyl jediným pracovním táborem na území ČR, dochází ke vznesení dalších požadavků, které souvisejí s dobou, jejíž pamětníci jsou už velmi staří nebo většinou po smrti.

A teď trošku odbočím. Tento požadavek mi připomněl vyplácení jiných reparací a to za totální nasazení na nucené práce pro třetí říši v Německu a Rakousku. Tam se vše odkládalo tak dlouho, aby bylo co nejméně přeživších, takže odškodnění za totální nasazení obdrželo jen velmi málo těch, kteří tehdy na území Německa či Rakouska nuceně pracovali. Rodiny všech, kdo už byli v době, kdy k vyplácení odškodného došlo po smrti, nedostaly vůbec nic.

Zde by však mělo zcela zřejmě docházet k nějakému plošnému vyplácení majetkových reparací potomkům tehdy majetkově poškozených zástupců tohoto etnika. Jaký to asi mohl být majetek?  Jak vypadají cikánské osady dnes asi všichni víme, jsou ještě často k vidění na Slovensku a nepochybuji, že tehdy nevypadaly jinak.  U nás je zářným příkladem třeba mostecký Chánov nebo jiné vyloučené lokality po celé republice, kde zvládne toto etnikum velice rychle vybydlet přidělený byt i celý dům, ostatně ukázek takového domu, který dokáže několik nepřizpůsobivých rodin přivést do stadia hrubé stavby, je nespočet. Nicméně jakmile jeden byt vybydlí, dostanou ihned jiný. Kdo z nás by v případě, že bude neplatič a k dovršení všeho zničí přidělený (pronajatý) byt dostal ihned další? Pokud by to udělal kdokoli z většinové společnosti, zůstane s doživotní exekucí na ulici nebo rovnou ve vězení. Kdopak zaplatí státu – potažmo daňovým poplatníkům – kompenzace za tyto zdevastované domy?

Podle statistiky z tehdejší doby žilo na území ČSR celkem 56.300 občanů tohoto etnika, z toho na Moravě a ve Slezsku 2139 (zejména v cikánských osadách), v Čechách pak pouhých 579 kočovníků. Drtivá většina tedy pobývala na Slovensku, po okupaci Československa tudíž nespadala ta většina pod protektorátní vládu, ale pod vládu Slovenského štátu, spojence hitlerovského Německa.  Ovšem Čechy a Morava byly pod německým protektorátem, nevidím tedy jediný důvod pro vyplácení reparací ze státní kasy, tedy potažmo opět od daňových poplatníků, kteří už beztak toto etnikum dlouhé roky z vlastních kapes dotuje (čest výjimkám, které se dokázaly příkladně integrovat). Navíc, zde se jedná čistě o majetkové odškodnění, odškodnění za holokaust pak požadují skutečně jen po Německu přes “Výbor pro odškodnění romského holocaustu”, což je neziskovka, která před časem otevřela kauzu “Lety”.

Pokud tedy budou neziskovky či rada vlády zastupující toto etnikum nějaké vyrovnání požadovat, nechť se obrátí na Německo, coby následníka protektorátní vlády třetí říše.

V žádném případě nevidím důvod vyplácet nějaké finanční náhrady ze státního rozpočtu, už dost na tom, že je z něj štědře dotováno nejen nemálo práceschopných “nemakačenků” na dávkách, ale i bezpočet ještě více parazitujících integračních či politických neziskovek. A to mám na mysli jakýchkoli “nemakačenků”, tedy bez etnických rozdílů, nicméně u jistého etnika je  přece jen ta “závislost” na dávkách nesrovnatelně vyšší. Při pohledu na osazenstvo věznic by pak mohl vzniknout dojem, že většina našich občanů přišla před 700 lety z Indie. Navíc, neznám nikoho z většinové společnosti, kdo by od státu dostal dávky třeba na zakoupení nové ledničky nebo na počítač pro děti.

Pokud tedy vláda, která se sama reparací od Německa zřekla, rozhodne pro další výdaje ze státního rozpočtu ve stylu utracených miliard za odkup prasečáku v Letech, pak se lze jen dotazovat, u čeho se to zastaví. Jaké další požadavky této menšiny hodlá plnit? Už tak nadělali politici – především ČSSD – dostatek škody inkluzí a rabují sociální systém štědrými dávkami vysoce přizpůsobivým nepřizpůsobivým.

Na závěr chci dodat, že nejsem žádný rasista a jsem si vědoma, že i v tomto etniku se najdou slušní lidé. Jenže je to skutečně jen menšina, jak žije většina se přesvědčujeme dnes a denně už roky; poslední dobou se stále častěji objevují důkazy jejich “integrace”, především obrázky z okolí domů, kde žijí. Tedy obrázky, které ukazují, jak to okolí vypadá v případě, že tam obec nezajišťuje pravidelný úklid. Pokud se podíváme na jinou menšinu, vietnamskou, tak zde jistě najdete v rámci jejich komunity jen minimum těch, co parazitují na dávkách, pokud vůbec někoho. Také nevím o tom, že by se kolem domů, kde bydlí, nějak výrazně kupily odpadky.  To je skutečně doména většiny (ne všech) příslušníků jediného etnika, které “integrujeme” už 700 let.

Takže vážená vládo, při tom sčítání maringotek a koňských povozů, případně vypočítávání ceny chatrčí z vepřovic a papundeklu (to jsou zřejmě ty majetkové nároky) nezapomeňte, že po majetkové – a nejen majetkové – stránce byla za války poškozena celá společnost. Všichni jsme měli v rodině někoho, kdo za války zahynul, kdo byl totálně nasazený, předkové nás všech svým dílem hrůzy této války nějak odnesli, o majetkových škodách nemluvě. Jenže my, většinová společnost, nemáme žádnou neziskovku, která by seděla na radě vlády a tam se nás zastávala. Přitom my, příslušníci většinové populace naší země, si neděláme nároky proto, aby z nich měla výhody jen nějaká úzká skupina obyvatel, z válečných reparací by měla  prospěch celá naše společnost.

A na závěr by mne zajímalo, jak by vyšel následující výpočet:

1. součet majetku, který měla tato komunita za období protektorátu a byl jim odňat

2. součet všech škod, které byly způsobeny demolováním bytů,  domů a jejich okolí, náklady na úklid nahromaděných odpadků, škody způsobené krádežemi, loupežemi a jinými majetkovými delikty a to od roku 1945 dosud.

Chápu, že podobné výpočty nejsou v dnešní době politicky korektní. A jistě se nenajde žádná neziskovka, která by vymáhala škody z bodu 2. Zásadní je, že by nebylo od koho je vymáhat. Je to jen daň z poněkud nepovedené “integrace”.

 

(Visited 728 times, 1 visits today)
Sdílet článek

9 comments

 1. Zaujímavá nepriama úmera v stredoeuropskom priestore :
  Čím je článok na webe hodnotnejší, tým má menšiu sledovanosť.
  Zrejme to debilnatenie národa úspešne pokračuje. Články na tomto webe majú zanedbateľnú sledovanosť.

  1. Důvod nizké sledovanosti článků na tomto webu je – domnívám se – daleko prozaičtější: VoxPopuli nemá žádnou přidanou hodnotu.
   Tématicky nevybočuje z mantinelů PP.
   Fakticky je to taková “druhá liga” Protiruského prostoru – design stejný, texty, zde publikované, by na PP z různých důvodů nezveřejnili (až na řídké výjimky). Je-li PP něco jako vietnamská večerka, VP je pak něco jako bleší trh.

   Jak často chodíte na blešák?

 2. Pokud mi bude vadit “sekáč”, tak nejen, že tam nevejdu, ale obloukem se mu vyhnu. Ovšem nemohu pak kritizovat co mají uvnitř toho sekáče. I nějaký zajímavý, hodně dobrý kousek, by se tam našel. Nebo i kousků několik, nikoliv jen jeden. Bude-li mi vyhovovat butik na hlavní třídě, předražený, pro smetánku, postavením, penězi, nikoliv mnohdy myšlením a skutky, tak proč chodit do cekáče. Ovšem neopovrhovat, protože může přijít doba, kdy ten butikáč nebude mít třeba ani na cekáč.
  A k “druhé lize”? Nebo třetí a i té nejnižší třeba v Kotěhůlkách. Čím méně financí, až skoro nebo vůbec žádné na podporu, tím více srdíčka. A že je to třeba o fotbale? Ale, Vy Nulo (tak jsem se podepsal) tomu, při své inteligenci, která bohužel zabrousila na VP, jistě porozumíte. O tom, ani o Vás, nepochybuji.

  1. Nejsem si úplně jist, jestli je váš komentář míněn jako odpověď na můj předchozí vstup: vy jste se přece podepsal jako KARA, nikoli jako (Alef) Nula… (cit.: Ale, Vy Nulo (tak jsem se podepsal) …)

   Ale kdyby náhodou tak míněn byl, zde odpověď:

   Pokud obchod nenavštívíte, nevíte nic o tom, jaké zboží prodává. Tedy, vy ve své jasnozřivosti to třeba víte, ale já ty schopnosti nemám. Já se musím napřed podívat a teprve pak můžu říct, jaký mám z toho dojem. Jestli vy nevidíte/nechcete vidět, že VP je béčko PP a odkladiště autorů/textů, které se na PP nehodí, za to já nemohu.

   Znáte Hanu Hegerovou? V jedné písni zpívá – kdo žízeň má, pije i z louží, a kdo má hlad, i kůru jí.

   Ten fakt, že nikde jinde není v současné době nic lepšího (kdyby bylo, dávno jsem tam a tady po mně není ani stopy), nemůže nic změnit na skutečnosti, že VP je kůra a louže. Povšimněte si: nikomu nevyčítám, že mu to stačí.

   Jinde je to samozřejmě ještě horší.

   1. Alefe, částečně máte pravdu, některé příspěvky sem dávají skutečně coby nevhodné pro PP (u těch není v úvodu nick autora, je tam uvedeno jen VP, autor je uveden až na konci), ale tak polovina jsou články, které byly vloženy přímo sem na blog těmi, kdo jsou zde registrovaní. Takže takto si sem může články vložit kdokoli. Tyto články ani nikdy nebyly prvoplánově určeny na PP. bye

 3. Pro 17.27
  Dobrý večer,
  jen v krátkosti – máte možnost někde, kde uznáte za vhodné, zřejmě ne zde, vyjádřit se svým článkem k čemukoliv. Vážně, s humorem, s poučením, či s otazníkem. Nebo, když se Vám podaří, vše úhledně zabalíte do jednoho balíčku – textu. Ano, můžete , třeba i sem, podle Vás do odkladiště autorů (fuj, sem?) něco vložit. Nereagovat až na něco, na někoho, kdo se “odvážil”, pak čekat na případné reakce a brát to – ne jako urážku, ale pro Vás třeba jako zpětnou vazbu. A ta je, věřte mi, třeba právě pro mě (můžu teoreticky být i já ten “odvážlivec, troufalec” v nějakém odkladišti) nesmírně důležitá ať už se znaménkem plus, ale ještě více se znaménkem minus.

 4. Odzadu:

  Ano, souhlasím: negativní zpětná vazba může být pro autora daleko větším přínosem, než pochvalné mazání medu kolem úst. Pokud je věcná a pokud si to obmyšlený autor umí rozklíčovat. Jeden můj o něco starší přítel, jehož si nesmírně vážím, kdysi poznamenal, že chceme-li někoho podporovat, musíme působit proti němu. Jednoznačně to platí ve fyzice a platí to i ve vztahu ke kvalitě textů. I kvalitě diskuse. – A ta je, jak na PP, tak i na VP, otřesná.

  Pokud se to, co píšu, někomu nelíbí, je mi líto. Jsem upřímný.

 5. V diskuzi otřesné jak na PP, tak na VP figurujete, což je Vaše volba. Ale proč? V takové otřesnosti? Uvedu příklad. Pokud budu považovat za otřesné dění ve “vykřičeném domě”, myslím tím “bordel”, nebudu tam vstupovat. Ani tam nevstoupím a když už se to stane, nějakým omylem, a opravdu mi to bude vadit jako nějaké, a použiji Váš výraz, “odkladiště” a přidám morálky a sebeúcty, vypadnu jako cukrář a nebudu si tam lebedit jako Vy zde. (Opět použiji Váš výraz, ve vietnamské večerce.) Možná jste upřímný, možná je toto jen Vaše sebehodnocení, ale v podstatě si odporujete. Ale, po shlédnutí (jen části z nekonečna) žvástů Babiše, je jasné, že takových upřímných , pravdomluvných je více než dost. A těm, kteří takovým věří, snad jsou slepí či co, je, bohužel, je také víc než dost. A už DOST.

  1. Váš názor je váš názor, nezáleží mi na něm a neberu vám ho. Zařiďte se po svém, jak je ctěná libost.

Vložit komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *