Další rasistická deklarace europoslanců, nepřímo navazující na deklaraci o právech Afričanů v Evropě

Napsal
Sdílet článek

V pátek proběhl větší počet hlasování, jedno však tak nějak zapadlo, i když je velmi zajímavé. Jednalo se údajně o jakousi reakci na smrt Floyda a odsouzení rasismu. Sice se v úvodu deklarace píše, že se jedná o odmítnutí jakýchkoli forem rasismu, pokud si však deklaraci přečtete, tak zjistíte, že opět je zde prvoplánově rasista výhradně běloch a chudáci jsou černoši, ale i některé jiné menšiny. Nutno zdůraznit, že pro pamflet hlasovala drtivá většina našich europoslanců, což se ostatně dalo očekávat. Dokument je očividně namířený proti bělochům v EU a USA. Pamflet, odhlasovaný většinou EP, cílí i proti Trumpovi.

Na celý pamflet se můžete podívat zde, níže cituji jen výňatky:

  • na životech lidí s černou pletí záleží, zdůraznil Evropský parlament a odsoudil bílý supremacismus
  • poslanci důrazně odsuzují hrůznou smrt George Floyda a podporují pokojné protesty
  • rasová diskriminace i obtěžování jsou v EU stále běžnými jevy
  • odmítnutí rasového profilování a postihování policejní brutality

Parlament prostřednictvím nelegislativního usnesení, které plénum schválilo poměrem hlasů 493 (pro): 104 (proti): 67 (zdrželo se hlasování), důrazně odsoudil hrůznou smrt George Floyda ve Spojených státech amerických a podobné případy zabíjení kdekoliv na světě. Poslanci vyzvali orgány USA, aby přijaly opatření k řešení strukturálního rasismu a nerovností v zemi. Zákonodárci odsoudili zásahy policie ve Spojených státech proti klidným demonstrantům a novinářům, kritizovali také výhružky prezidenta USA Donalda Trumpa týkající se nasazení armády a jeho rétoriku, kterou označili za „vyhrocenou“.

Tolik tedy k onomu europarlamentem schválenému pamfletu. Všímáte si? Odsoudili bílý sepermacismus a litují hrůznou smrt Floyda, podle deklarace jsou tedy zlí běloši a hodní černoši. Kriminálníka Floyda litují, podporují protesty, které jsou „údajně“ pokojné, přitom mnohé protesty se zvrhly v rabování, ničení a bití bělochů, nenáležejících k Antifě, kteří padli vzteklým davům pod ruku. Rasová diskriminace je prý v EU běžná. To tvrdí EP, jež zavádí kvóty na černochy, vymyslela výraz „afrofobie“ apod.

Nikde neodsuzují rabování, ničení při protestech BLM, k nimž dochází i v některých zemích EU, ale neodsuzují ani vyšší kriminalitu oněch menšin, která je neoddiskutovatelná. Ani neodsuzují to, co se děje při protestech v USA ze strany BLM a Antify, včetně okupace části některých měst či městských čtvrtí. Deklarace uvádí, že je antirasistická, přitom je to silně rasistický pamflet, který se výrazně vymezuje vůči bělochům (a je celkem jedno, zda v EU nebo USA).

Pročpak – když už měli europoslanci potřebu se vyhrazovat vůči údajnému rasismu v USA (kde je ovšem již delší dobu zřejmá pozitivní diskriminace) – se nevyhradili také vůči rasismu v JAR, kde dochází doslova ke genocidě tamních bělochů? To europoslancům nikterak nevadí? Neměří se zde poněkud odlišným metrem?

Dokument vystupuje také proti policistům, jako by byli z podstaty brutální rasisté. Jejich výzvy k tvrdým postihům rasistických policistů způsobí, že se budou policisté bát zasahovat proti zločincům z řad rasových menšin. Cituji z dokumentu: ...“Poslanci v této souvislosti požadují, aby případy policejní brutality a porušování občanských práv nezůstaly nepotrestané.“

Tento pamflet navíc do jisté míry navazuje na vloni přijaté usnesení o základních právech lidí afrického původu v Evropě, které je velmi podobného charakteru. Ve článku 23 tato deklarace dokonce žádá EK  a členské státy, aby s ohledem na stávající právní předpisy a postupy zajistily bezpečné a legální cesty pro přistěhovalce, uprchlíky a žadatele o azyl, kteří chtějí vstoupit do EU.

Pokud vás zajímá, jak kdo z našich europoslanců hlasoval, tak na to se můžete podívat níže, podrobně pak zde, hlasování k této deklaraci najdete na str. 336 a 337 (stačí v obsahu v úvodu kliknout na bod165.  B9-0196/2020/REV1 – to vás dovede k tomuto konkrétnímu hlasování).

Pro  hlasovali:  Zahradil, Tošenovský – ODS, Konečná – KSČM, Šojdrová, Zdechovský – KDU, Polčák, Pospíšil a Niedermayer – TOP0,09-STAN, Charanzová, Dlabajová, Knotek, Kovařík, Hlaváček, Maxová – ANO, Kolaja, Peksa, Gregorová – Piráti.

Proti: Blaško, David – SPD,

Zdrželi se: Vondra, Vrecionová – ODS.

Uvědomují si ti, kdo pro tento pamflet hlasovali, že se jedná jen o součást štvanice proti bělochům? Uvědomují si, že takto jednostranné odsouzení jedné rasy a adorace jiné působí zcela opačně, než působit  údajně má? 

5/5 - (6 votes)

(Visited 418 times, 1 visits today)
Sdílet článek

Vložit komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *