Další rodinný masakr v pařížském ghettu – 5 mrtvých a 5 zraněných

Napsal
Sdílet článek

Je to jen pár dní, co jsem zde psala o útoku muslima na jeho vlastní matku a tetu, které ubil k smrti, přičemž byl již dříve seznán psychicky nemocným. Po masakru si tento fanatik odříkával verše z Koránu. Uplynulo jen pár dní a máme tu mnohem větší masakr a stejně, jako v prvním případě, se i tento odehrál v multikulturně obohacené Paříži ve  čtvrti, obývané téměř výhradně neevropskými cizinci. A opět šlo o vyřizování účtů v rodině.

Pět členů jedné rodiny, včetně čtyř dětí, bylo zabito a pět dalších bylo zraněno poté, co jejich příbuzný spáchal útok kladivem a nožem na pařížském předměstí. Francouzská média informují, že k incidentu došlo po rodinném sporu.

K útoku došlo v sobotu ráno v Noisy-le-Sec na předměstí Seine-Saint-Denis. Jeden z přeživších údajně vešel do baru pokrytý krví a žádal o pomoc. Řekl manažerovi baru, že se jeho strýc „zbláznil“ a zaútočil na zbytek své rodiny „nožem a kladivem“.

Když policie dorazila do domu kolem 11:00, byli nuceni prorazit dveře beranidlem. V bytě našli dvě mrtvé oběti a několik dalších zraněných. Zdálo se, že jsou ze stejné rodiny. Během hodiny a půl zemřeli tři další těžce zranění. Mrtvá byla údajně jedna žena a čtyři děti.

Policie také našla pět přeživších, kteří byli zraněni, někteří v bezvědomí. Všichni přeživší byli převezeni do nemocnice, přičemž tři dospělí jsou zraněni velmi vážně. Dalšími dvěma přeživšími oběťmi byli adolescenti, kteří jsou zraněni lehce.

Pachatel masakru – strýc dětí – byl nalezen v bezvědomí, vražedné zbraně měl položené vedle sebe. Byl převezen do nemocnice v Clichy. “Scéna byla strašná,” řekl jeden důstojník BFM. “Několik z nás je v šoku.”

Několik médií uvádí, že rodina, včetně podezřelého útočníka, byla identifikována jako srílanská nebo pákistánská. Policie sdělovacím prostředkům řekla, že počáteční vyšetřování ukazuje, že útok byl výsledkem rodinného sporu.

V některých zemích je prostě podobné řešení rodinných sporů docela běžné. Možná si říkáte, že pokud se “řežou” mezi sebou, nic se neděje. Jenže jak známo, tak pachatelé podobných činů jsou ve většině případů seznáni psychicky nemocnými a po nějaké době pobytu na psychiatrii jsou záhy propuštěni na svobodu.

Brzy tedy bude opět mezi lidmi a je pravděpodobné, že časem nejspíš nezůstane jen u rodiny. Podobní psychopaté nemají daleko k tomu, aby spáchali mnohem větší masakr třeba v ulicích Paříže…

(Visited 121 times, 1 visits today)
Sdílet článek

Vložit komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *