Další ústupek muslimům nebo jen hloupý nápad zeleného fanatika? V Bordeaux nebude na náměstí vánoční strom

Napsal
Sdílet článek

Vánoční stromky na náměstích, stejně jako vánoční trhy či výzdoba už dlouhodobě provokují muslimy. Vadí jim to pak především v těch zemích či městech, které považují za „svoje“. Proto už mnohá evropská města alespoň mění názvy trhů, kde již není název spojen s vánocemi, ale nazývají je „Zimní trhy“ či jinak neutrálně. Předpokládám, že současná koronapanika se odpůrcům vánočních trhů bude hodit ještě víc, v rámci údajné ochrany zdraví je jistě v mnoha městech zruší. Ale to berte pouze jako spekulaci, za dva měsíce uvidíme, jak dalece jsem se nyní trefila či netrefila do reality.

Starosta Bordeaux Pierre Hurmic se rozhodl, že letos město na svém hlavním náměstí nepostaví tradiční vánoční stromeček, kterému on sám říká „mrtvá jedle“. Není prý pochyb o tom, že je třeba zabránit týrání stromů.
Výsledkem byl okamžitý rozruch a online petice již shromáždila 12 000 podpisů. Mnoho signatářů však nebylo z Bordeaux, ale až z Lille. Zelený starosta Hurmic uvedl, že ho nezajímají názory vycházející z „fašistické sféry“, tedy té části internetu a sociálních médií, ve které se fašisté vyjadřují.

Jinými slovy, ti občané, kteří nevidí důvod vzdát se toho, co většina lidí považuje za zcela neškodnou tradici, jsou nyní liberálním zeleným starostou automaticky přirovnáváni ke stoupencům Mussoliniho.

„Říkej mi stará škola, pokud chceš, ale vánoční stromky, Tour de France a všechny tyto tradice, které nás spojují, budou vždy základem naší společnosti,“ prohlásil na Twitteru Xavier Bertrand, prominentní pravicový prezident severního regionu Hauts de France.

K nápadu neinstalovat letos na náměstí vánoční stromek se vyjádřila také náměstkyně ministra vnitra Marlene Schiappa, která obvinila starostu Zelených ze zákazu „všeho, co přináší trochu radosti“.

K tomu jen podotýkám, že zde jde údajná ekologická zanícenost starosty ruku v ruce se zájmy muslimů, kterým vánoční stromky na náměstích evropských měst už dlouho vadí. Jak všichni dobře víte, tak jsou to zpravidla právě Zelení, kdo patří k největším podporovatelům muslimské invaze. A právě Bordeaux patří k těm více islamizovaným městům.

Pokud by šlo starostovi skutečně výhradně o ekologii či o to, aby se kvůli tradici nekácel živý strom, pak by třeba nechal vysadit na vhodném místě živý strom nebo by na obvyklém místě nechal postavit stromek umělý. Nicméně zde jde spíše skutečně o snahu zrušit po dlouhé roky zavedené tradice. Budou-li se ještě konat v Bordeaux vánoční trhy, pak by mne zajímalo, zda je skutečně nazvou vánočními.

A pro jistotu připomínám, že třeba v Bruselu, kde muslimům stromek dlouhodobě vadil, takže se uchylovali k jeho ničení, postavili nakonec jakousi podivnou dekoraci, která měla strom evokovat. Tedy při troše fantazie snad…

Brussels-Christmas-Tree | The Sleepless Reader
Tento „vánoční stromek“ postavili v Bruselu poté, co se ty tradiční nelíbily muslimům

A toto je nejspíš hlavní důvod, proč už nechtěli v Bruselu (a zřejmě nejen tam) provokovat muslimy:

5/5 - (2 votes)
(Visited 384 times, 1 visits today)
Sdílet článek

Vložit komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *