Další v ČR zachycení vetřelci

Napsal
Sdílet článek

I přesto, že jsou na hranicích většiny evropských zemí poměrně přísná opatření a našinec nemá šanci se dostat do jakékoli sousední země stejně, jako se třeba občan Rakouska či  Německa nedostane k nám, vetřelci z muslimských zemí si nadále cestují tak, jako v době, kdy byly hranice otevřené.

To dokazuje i případ, který se stal před dvěma dny na Vyškovsku. Čtyři zatím blíže neidentifikovaní vetřelci  vnikli do nákladového prostoru kamionu, kterým se chtěli nechat zřejmě převézt dál na západ. Byli ovšem natolik hluční, že si jich řidič – cizinec –  všiml, takže zastavil na nejbližší čerpací stanici a zavolal policii. Migranti se však rychle rozutekli a chvíli trvalo, než je policisté chytili.

Invazisté byli následně převezeni do zajišťovací detence, kde se bude zjišťovat, zda již nejsou žadateli o přiznání mezinárodní ochrany v jiném členském státě EU.

Už jsme si dávno zvykli na to, že si vetřelci cestují po Evropě jak se jim zachce a občas je zcela náhodou zachytí i u nás. Myslím, že jde jen o špičku ledovce, většina invazistů se nejspíš dostane do cíle, kterým je nejčastěji Německo. A ti, co byli v nedávné době zachyceni, byli zásadně bez dokladů a tvrdili, že jsou nezletilí. Některých z nich se také ihned ujala Rozumkova promigrační ziskovka OPU, aby je pomohla legalizovat.

Nicméně je s podivem, že i přes uzavřené hranice si Evropou stále „špacírují“ vetřelci, aniž by byli zachyceni. Vlastně i v případě této čtveřice se jednalo o náhodný záchyt. Pokud by nebyli migranti tak hluční, nikdo by si jich zřejmě nevšiml.

V kontextu toho připomínám, že ve Slovinsku před časem zachytili vetřelce nakažené koronavirem a před pár dny zjistili pro změnu Řekové, že je v jednom z táborů dokonce 21 nakažených invazistů, ovšem zcela bez příznaků! Pokud jsou tedy mnozí z nějakého důvodu dostatečně odolní, pak by mohli takto přenášet koronavirus po celé Evropě.

Ostatně, tento poslední případ názorně ukazuje, že ani uzavřené hranice je nezastaví.

5/5 - (4 votes)

(Visited 554 times, 1 visits today)
Sdílet článek

Vložit komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *