Daň „z každého prdu“

Napsal
Sdílet článek

Blesk byl, mimo jiné, obdařen článkem „Buzerace“ svatebčanů bude pokračovat?

Z článku:

… Loni v létě zaskočila novomanžele, kteří se brali na Přerovsku, obálka Finanční správy. Úředníci po nich chtěli detailní informace o jejich veselce. Doložit měli kde pořádali hostinu, kde ubytovali hosty, nebo jak a čím veselku platili…

Tak to měli, myslím si, novomanželé jistě štěstí na úředníky, kteří nebyli moc zvědaví. Také se jich třeba (a to už napadá mě) mohli ptát jakou barvu měly svatební šaty nevěsty, zda již byla v očekávání, jaká byla jejich svatební noc apod.

Článek ještě obsahuje:

Paní T. Richterová, nová ředitelka tohoto úřadu, ovšem řekla „mělo to být vysvětleno, ta forma se měla nějak volit asi individuálně, ale znovu říkám, ten postup neBYL zcela neSPRÁVNÝ“.

A ještě, mimo jiné, se zmiňuje o svém sňatku „byli jsme čtyři nebo šest a nebylo to nijak finančně náročné“.

Daně se samozřejmě platit musí. Ale z každého prdu? A víte co? Proč vlastně ne z každého prdu – z každého ulevení si? A to by byla daň pro každého. Ano, pro mě i pro vás. Ano i pro Vás! Jenže umíte si představit tu evidenci? Jak by se to počítalo? Ty kontroly? Ty kontrolory? Možná snad paušálem? Samozřejmě si dělám legraci! Nebo možná ne?

P.S.

Kdo ví co ještě nějaká moudrá hlava v oblasti daní v budoucnu vymyslí?

MAJKA DUBOVÁ

(Visited 587 times, 1 visits today)
Sdílet článek

8 comments

 1. Daň ze pšouku není špatný nápad.Ale muselo by se to propočítat a nechat odborníky promyslet různé okolnosti.
  Třeba miminka (pokud se nedají pořádně odříhnout) celkem vydatně prdívají…Tady by se možná dalo uvažovat o nějaké formě slevy.
  Také luštěniny,třeba krupeto podporují nadýmání.Mazaní občané by se těmto pochutinám vyhýbali a přesah do rostlinářství by nemusel být zanedbatelný.
  Každopádně paní autorce není lhostejné naše lepší příští.🌷💓
  K našim skvělým euroúspěchům plnou parou vpřed!!!A nikdy jinak!!!

 2. Vyměřit takovou daň by nebyl problém u splachovacích WC , třeba paušálně podle spotřeby vody. Ale u suchých záchodů by dotyčný úředník FÚ měl osobně provádět měření měrkou z bezprostřední blízkosti aspoň 1x týdně včetně převážení obsahu na elektronické váze napojené na internet, která by ihned odeslala data na FÚ. Pokud by u suchého záchodu byla senkrůvna, musel by povinně úředník/ce obsah nabírat do přenosné elektronické sušárny, která by stanovila obsah sušiny a data ihned odeslala na FÚ. O odběru by byl proveden zápis, který by musel být podepsán majitelem záchodu včetně potvrzení o tom, kolik členů domácnosti záchod používalo.

 3. Ještě jsem si uvědomila,že tato daň by mohla způsobit roztržku ve sněmovně,možná i v senátu.To bych nerada.
  Fakt je,že častěji prdívají nemluvňata která jsou na flašce,než ta,která sají od matky…Tady by měli promluvit pediatři.Ale to není důležité.Důležité je,že dneska jsou různé názory na prorodinnou politiku.
  Jedni jsou pro děti,jiní zas pro LGBT a pro multikulti.
  Nadměrná produkce miminek (zájem uplatnit slevu na prdoden) by mohla mít vedlejší efekt úbytku prostoru pro naše africké bratry a sestry…Že by asi Piráti a TOPka hlasovali jinak než SPD a (možnà i) Lidovci je skoro jisté…ODSka by si to ještě rozmyslela.Pan Fiala je takový rozšafný.
  Každopádně bych nejdříve při MF založila odbor pro pšoukání…
  Jsem už starší osoba a fascinuje mne,jak je dnešní mládež (z článku mladistvost paní autorky čouhá jak sláma z bot) moudrá a …no prostě moudrá.Né blbci,jako jsme bývali my.😁😁😁👍
  1* podtržka,víc takových článků!!!

  1. Vážená Heleno,
   jsem ráda, že, podle Vašeho názoru (a toho si vážím, neboť zpětná vazba je pro mě vždy, opakuji vždy, důležitá), jsem mladistvá osoba a navíc s čouhající slámou z bot. Mýlíte se v odhadu mého věku (uznávám, že myšlení mám mladistvé – díky Bohu), stejně tak jste se netrefila s mojí obuví. Přeji Vám hezké velikonoce a s požíváním vařených vajíček to nepřežeňte! Nadýmají!. Majka Dubová

   1. 😁😁😁Doufám,že vás můj koment neurazil!Já někdy píšu koniny…Váš článek mi přišel vtipný,tak jsem si taky začala dělat legraci.
    Hezké Velikonoce,hodně sluníčka a ták…🌞

 4. Taky mohli chtít místopřísežné svědectví o průběhu svatební noci. (Nebo svědectví dozorového orgánu.)

 5. Nemůžu si pomoct, ale pořád se mi v této souvislosti vybavuje jedna ze závěrečných scén Šíleně smutné princezny, kde Kokoška uvádí zápas generálů v bahně těmito slovy: “Chtěli bo-bo-boj, ma-ma — mají ho mít!”

  Co když to obrátíme? Tak, aby stát dostal prd z každé daně.

 6. Milan Kovár napsal:
  “Co když to obrátíme? Tak, aby stát dostal prd z každé daně.”

  – moc pekné, ale absolutne NEREÁLNE. Podľa výsledkov doterajších volieb ovčania uprednostňujú strany s veľkými daňami. Ovčania CHCÚ BYŤ hodne zdaňovaní. Ovčania si totiž myslia, že zdaňovaní sú iba tí najbohatší. Ovčania absolutne nechápu, že VŠETKY dane tých najbohatších sa platia z peňazí, ktoré platia tí chudobní v cenách tovarov.

Vložit komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *