Daň z nadbytečnosti

Napsal
Sdílet článek

Že prý je nějak moc těch, kteří mají nadbytečný majetek. Ne ve smyslu, čtyři židle v kuchyni u stolu, když tam – někde (v panelákovém bytě) žijí již jen dva důchodci. Rodičům dvě děti už vylétly z hnízda. Máma s tátou je vedli k práci, zodpovědnosti, samostatnosti. Dvě židle u rodičů navíc – majetek navíc. Co s ním? Kam s ním? Co takhle zdanit je – jako nadbytečnost? Jenže jak to kdo zjistí, zaeviduje, aby se z těch třeba dvou volných židlí, musela platit daň.

Těm rodičům, nyní již v důchodu, kdy poctivě pracovali celý život, před lety si, bez půjček, jen z každoměsíčního uškudlení, vlastníma rukama, o víkendech a dovolených, postavili pár kilometrů za městem rekreační chatku, vysvětlíme, že jim stačí jejich dva plus jedna v paneláku. Co by chtěli? Žádné přes léto na chatě, někde u lesa. Že si chajdu kvůli tomu pořizovali? V nějaké přírodě? Pchá! Vždyť k tomu 2 plus jedna v paneláku mají balkon! To je také příroda, ne?

Podívejte, starouškové, máte chatu? Máte. Je to nemovitost zapsaná v KN, tudíž zjistitelná? Je. Považujeme to za nadbytečnost pro vás! Je evidentně co zdanit. Už z toho platíte poctivě (do konce kvěna každého roku) složenkou na pár stokorun daň z nemovitosti? Platíte. Chcete-li být i nadále majiteli tak se připravte na složenku na nikoliv pár stokorun ale tisícikorun. Platbu na daň z nemovitosti – nadbytečnosti.

P. S. Možná „nadbytečný majetek“ v počtu více než 50 nemovitostí na osobu (manžele) bude od daní osvobozen.

  • MAJKA DUBOVÁ
4.3/5 - (6 votes)
(Visited 257 times, 1 visits today)
Sdílet článek

Vložit komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *