Dánsko jako první na světě vydává covid-pasy a omezuje práva neočkovaných

Napsal
Sdílet článek

Sledujete-li pozorně i zahraniční politiku, nemohli jste si nepovšimnout toho, že je o dánské vládě slyšet poněkud víc, než by se dalo v případě takto malé země očekávat. Dánsko se totiž už tak potýká s mnoha problémy, které s nějakým covidem ani nesouvisí. Patří totiž k jedné z nejvíce islamizovaných zemí, přičemž současná vláda se zdánlivě snaží islamizaci potlačit, ovšem skutečně jde jen o zdání vnějšího pozorovatele. Jejich navenek prosazovaná protiinvazní a protiislámská politika je jen zoufalým pokusem o zničení skutečné protiislámské opozice. Nicméně tentokrát se hodlám věnovat otázce nepovinně povinného očkování a s ním souvisejících “koronapasů”. Nevyzkoušená vakcína je lidem nucena pod hrozbou omezení osobních svobod. Zavádění koronapasů, podmíněné aplikací vakcíny, jejíž výrobci přiznávají, že příjemci vakcíny jsou zároveň součástí klinických testů, lze bez nadsázky nazvat fašismem.

Dánská vláda oznamuje zavedení “koronapasu”. Tento doklad je předáván těm, kteří se očkovali proti CIOVIDu-19, a dává držiteli větší volnost pohybu ve společnosti ve srovnání s těmi, kdo z různých důvodů aplikaci vakcíny odmítnou.

Chcete se volně pohybovat v komunitě, chodit do restaurace, na koncert, sportovní akci nebo třeba cestovat do zahraničí? V takovém případě budete v budoucnu potřebovat speciální pas, abyste ukázali, že jste se očkovali proti covid-19. V každém případě již můžete podobná omezení očekávat, pokud jste Dán, ale podobné návrhy jsou na stole i v jiných zemích, přičemž EU uvažuje o zavedení jednotných koronapasů.

Morten Bødskov, úřadující ministr financí dánské vlády, na středeční tiskové konferenci řekl, že se bude jednat o digitální pas, který bude mít každý na svém mobilním telefonu. To znamená, že musíte vlastnit smartphone a vždy ho nosit s sebou. To je samozřejmě další způsob, jak lidi donutit nechat se dobrovolně šmírovat, neboť nyní nepotřebujete chytrý mobil a i když ho máte, nikdo vás nemůže nutit si jej brát s sebou kamkoli se hnete.

Vláda nevylučuje možnost, že do tohoto kovidpasu budou zaznamenány i dodatečné lékařské údaje o držiteli, pokud má daná osoba protilátky proti koronaviru. Informace obsažené v cestovním pasu musí být rovněž centrálně uloženy a dohledatelné na internetových stránkách sundhed.dk.

V  Dánsku je pas chválen bez výhrad k aspektům ochrany soukromí nebo rozdělení občanů na “ty lepší” a “horší”. Tiskové konference se zúčastnila řada vedoucích představitelů podniků. “Zavedení kovidpasu vytváří naději a je to světlo v tunelu pro mnoho dánských podniků,” řekl Brian Mikkelsen, generální ředitel dánské obchodní organizace Erhverv.

Podporuje ho Lars Sandahl Sørensen, generální ředitel společnosti Dansk Industri, který poukazuje na to, že digitální koronapas vrátí očkovaným zpět svobodu pohybu ve společnosti a právo cestovat ze země.

Jedním z vysvětlení, proč podnikatelská komunita obzvláště oceňuje ohlášené koronapasy, může být to, že vláda má v úmyslu upřednostnit obchodní cestující jako první, kteří tímto způsobem znovu získají svobodu. Obyčejní lidé budou muset čekat déle.

Pokud se nevyskytnou žádné překážky, měly by být vydány první koronapasy prioritním skupinám asi za měsíc. Jiní možná budou muset počkat až čtyři měsíce, než se budou znovu volně pohybovat ve společnosti. Tedy za předpokladu, že byli očkováni. Kdo očkován nebude, zůstane omezen na svých svobodách. A to třeba navždy. Nebo do doby, než se podrobí systému.

Dosud bylo v šestimilionovém Dánsku očkováno méně než 200 tisíc občanů, což odpovídá o něco více než třem procentům populace. Kovidpasu se tak zřejmě až tak rychle ti, co se hodlají nechat naočkovat, nedočkají. Vakcína je rozdělena na dvě dávky, které zatím dostala asi polovina očkovaných. Plán je takový, že by měli být všichni Dánové, kteří si to přejí, očkováni nejpozději do konce června..

Nicméně v Dánsku je proti restrikcím i koronapasům docela velký odpor. Také tam, podobně, jako jinde ve světě, probíhají demonstrace proti fašizující vládě. Rozhodně ne všichni se tam hodlají nevyzkoušenou vakcínou nechat naočkovat a dělat ze sebe pokusné myši.

Protestuje se však i jinde a je nasnadě, že všichni ti, kdo pochopili, že se zde nejedná o nic jiného, než omezení svobod pro všechny (tedy i pro neustále sledované majitele koronapasu), vytáhli do ulic i jinde v Evropě. Předpokládám, že v případě, kdy dojdou na řadu koronapasy i jinde v Evropě, budou demonstrace o poznání hlasitější a mohutnější.

Na této demonstraci už řekli (či spíše zazpívali) naplno, oč zde běží. Jde o realizace plánů NWO, tzv. Velký reset:

 

 

(Visited 517 times, 1 visits today)
Sdílet článek

Vložit komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *