Dědictví

Napsal
Sdílet článek

SeznamZprávy 3.10.2021

Titulek: Půl milionu korun pro komunisty. Největší sponzorce KSČM je 93 let.

(autor Tomáš Pergler)

Z článku:

* Je to nejspravedlivější strana pro lidi, říká o KSČM Olga Machová. V uplynulých čtyřech letech darovala straně celkem jeden a půl milionu korun.

* Druhý v pořadí je poslanec Leo Luzar. Letos daroval KSČM přes 400 tisíc.

* Vojtěch Filip, šéf KSČM a místopředseda Sněmovny, letos poslal své straně měsíčně 38 tisíc.

* Miloslava Vostrá 20 tisíc.

* Vysoké částky KSČM dostala letos jako dědictví po členech, kteří zemřeli.

Na tom, že například i od osob, které autor ve zmíněném článku uvádí jako přispěvatele financí – sponzorování – do kasy jejich strany, nevidím nic špatného. Pokud takové volné a zřejmě nepotřebné finanční prostředky mají a věnují je na bohulibé (pardon soudružské) účely KSČM proč ne?

Lepší než je třeba prokouřit, propláchnout hrdlem, nacpat do automatů, nějakých častých a ne levných dovolených, třeba „k nepřátelům“do USA….

Paní Machová je celoživotně přesvědčena, že KSČM (před tím pod jiným názvem) je nejspravedlivější stranou pro lidi. Dovoluji si této 93leté paní oponovat nebo spíš položit otázku: „Pro jaké lidi?

Jsem ráda, že už více než 30 let žiji ve svobodné zemi. Pokud bych si před Sametem dovolila nějak takto či podobně veřejně polemizovat, mít jiný názor, než který byl povolen, pocítila bych jak se chová ona nejspravelivější strana. Nevylučuji, že třeba i existenčně, protože bych z nějaké práce, která mě baví, mám pro ni vzdělání, není honorována malou, ale ani horentní, mzdou, bych letěla odtud, bez zdůvodnění, jak namydlený blesk. Někam do skladu, archivu, pást dobytek za pár šupů. A to bych měla štěstí, že nejsem muž, protože by mě rubat uran pro sovětské bratry do dolů zřejmě neposlali. Stejně jako mnoho chytrých, vzdělaných, inteligentních, a také duchovních, protože si dovolili mít jiný názor! Stejně jako oni když se vrátili domů po svém i několikaletém „trestu“ (když to přežili) měli by pak, stejně jako já pár šestáků za tu nejhorší přidělenou (umožněnou) práci akorát tak z ruky do huby a nezbylo by po nás takových žádné finanční dědictví.

Pokud ve volbách dostane KSČM o trochu více než 5 %, což je pravděpodobné, pořád je v naší společnosti nějaké komunistické dědictví.

P. S. V přesvědčení, že je to nejspravedlivější strana pro lidi!

  • MAJKA DUBOVÁ
Jak se Vám líbil článek?
(Visited 168 times, 1 visits today)
Sdílet článek

Vložit komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *