Dělá EU z občanů hlupáky?

Napsal
Sdílet článek

EU se už od začátku koronavirové epidemie ukázala coby bezzubá, či spíše škodící. V době, kdy začaly kvůli karanténním opatřením zavírat hranice různé členské země, reagovala šéfka EK Lejnová až hystericky. Údajně to je proti hodnotám EU, k nimž patří i otevřené hranice (ano, to známe, hlavně pro vetřelce z Afriky a Blízkého východu). Až po nějaké době, když si papaláši v Bruselu ráčili povšimnout, že například v Itálii se epidemie šíří nevídanou rychlostí, ztichli a naopak navrhli uzavřít vnější hranice EU. Mezitím už většina členských států své vlastní hranice uzavřela.

Většina zemí potřebovala okamžitou pomoc, zejména pak již zmíněná Itálie, zcela nepřipravená na takovou pohromu. EU, zadržující mezitím finance, zaslané z členských zemí, mlčela. A u tohoto bych se ráda pozastavila. Finance, které EU přerozděluje jsou výhradně finance, které jsou do Bruselu přerozděleny z členských států. Tedy jedná se ne o peníze EU, ale o peníze občanů EU!! EU jako taková nic neprodukuje, jen vydatně “prožírá” a vybrané prostředky přerozděluje.

Před pár dny proběhlo hlasování (europoslanci hlasovali přes internet), kdy se mělo mimo jiné hlasovat údajně o finanční pomoci zemím, které byly postiženy koronavirovou pandemií. Tedy všem zemím EU, ale i kandidátům na vstup do EU. Nikdo však již neuvedl, že se nejedná o peníze navíc!!! Jednalo se pouze o uvolnění jakési zálohy 25% z peněz již přidělených. Konkrétně například nám přiznají zálohu 25% z 32 miliard. Těch 8 miliard jsou nevyčerpané dotace, které nebudeme muset vracet. Chápete, oč jde?

Informace o tom, že se nejedná o žádný dar EU ostatně najdete i na stránkách ministerstva financí, které samo potvrzuje, že nám EU rozhodně nic jen tak dávat nechce. Hlasování tedy mělo být především jednou velkou probruselskou propagandou, kterou v závěsu papouškovala i mainstreamová média a probruselští politici. Dokonce zatím, ani po kladném hlasování, není jasné, že vůbec něco dostaneme a kolik. Ještě totiž musí být Evropskou komisí schváleno mnoho prováděcích předpisů. Teprve podle jejich obsahu bude možné aspoň předpovídat nějaké částky. Než to touto mašinérií projde, může být po epidemii.

Jediné, oč tedy EU jde, je vyvolat falešný dojem, že pomáhá. Ne, nepomáhá. To jsme ostatně všichni viděli už od začátku pandemie. Každý stát se musel postarat sám o sebe a paradoxně nejvíc třeba právě nejpostiženější  Itálii pomohly státy mimo EU, dokonce takové, které jsou jinak Bruselem silně ostrakizovány či dokonce sankcionovány.

Proč tedy Brusel předvedl toto divadlo? Právě proto, že v době největší krize si mohli občané EU povšimnout, jak zoufale neakční a zbytečná je EU. A především pak toho, že se opět vytvořily národní státy a v nouzi byl každý stát sám za sebe. Nikdo nepotřeboval Brusel, který ještě v průběhu začínající pandemie hovořil o nutnosti přerozdělení vetřelců z řeckých hranic.

Jediným europoslancem, který motivace hlasování pochopil, byl Ivan David. Jako jediný hlasoval proti, aby tak dal najevo, že chápe, že se nejedná o žádný dar EU, ale jen o propagandu, která má vytvořit zdání, že EU pomáhá. To by pak mělo zcela jistě vést k dalšímu utahování šroubů ze strany EU a předávání dalších kompetencí od národních států směrem k bruselskému molochovi. Za tuto pomoc – nepomoc pak tedy může žádat cokoli. Třeba “spravedlivé přerozdělování migrační zátěže”, jak se dnes v Bruselu říká záměrné islamizaci a likvidaci evropské kultury. Navíc EU tak uklidní naštvané občany napříč EU, kteří si začali poslední dobou pohrávat s myšlenkou EXITU. A to i ti, kdo na to dřív nepomysleli.

Jen hlupák nebo fanatický eurohujer si může myslet, že to s námi papaláši z EU myslí dobře. Tato instituce vznikla čistě za účelem likvidace národů a národních států, ale i likvidace evropské kultury a nahrazení Evropanů muslimy z Afriky a Blízkého východu. Tyto snahy snad může nevidět jen slepý. To, co tedy EU prezentuje coby pomoc při koronavirové pandemii, žádnou skutečnou pomocí není. Pokud bychom měli od začátku národní státy s vlastní kompetencí, včetně střežení hranic, bylo by to jistě lepší.

EU se v době nejtěžší – a to ne poprvé – ukázala být zbytečnou, ne-li  přímo škodlivou. EU, plně ovládaná nadnárodními korporacemi, v jejichž zájmu činí, ostatně ani nikdy skutečně pomáhat neměla. Právě první týdny koronavirové epidemie ukázaly, že tím nejlepším jsou národní státy, spolupracující se zeměmi napříč planetou. Tedy se všemi zeměmi, které o to mají zájem a jsou ochotny pomoci.

A na závěr připomínám nedávné jednání EU ve věci napadení Řecka Turky s pomocí muslimských vetřelců z různých zemí Blízkého východu a Afriky. EU “pomohla” jedině tím, že vyslala Frontex, který aktivně převážel muslimské vetřelce do Řecka, namísto aby je navracel do Turecka. Tak asi takto si EU představuje pomoc v nouzi. Pomoc ano, ale ne svým občanům. Ostatně, pro desetitisíce vetřelců již v nejbližších dnech posílá Brusel s pomocí Berlína lodě i letadla.

(Visited 375 times, 1 visits today)
Sdílet článek

Vložit komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *