Deníček

Napsal
Sdílet článek

Můj milý deníčku,

budu ti svěřovat všechna moje tajemství, přání splnitelná i nesplnitelná, splněná i nesplněná, povím ti s kým kamarádím nebo kamarádit chci, a proč, s kým ne a proč, budu ti tu i žalovat. Schovám tě, aby tě nikdo nenašel a nepočetl si, protože to by byl asi pořádný průšvih.“

Tak by mohl začínat první záznam deníčku nějaké dívenky v ještě předpubertálním věku.

Někdo však poznámkuje do deníčku, diáře, i v dospělosti. Proč ne? Jenže není dobré, snad vůbec dobré, když se takový diář, plný pikantností, ztratí. Nebo, pro někoho ještě hůře, když zápisky zcizí jeho bývalá partnerka.

Nejde totiž o obyčejný diář obyčejného člověka, proto takový mediální humbuk.

* SeznamZprávy 9. 4. 2021

Titulek (autorka K. Ciroková)

Ve stopách střetu zájmů Jaroslava Faltýnka

Z článku se dozvíme, že už od pondělí rozplétají investigativní reportéři (pan prezident lidi vykonávající tuto profesi nazývá hyeny) poznámky z „diáře“ šéfa poslaneckého klubu hnutí ANO Jaroslava Faltýnka psané jeho rukou, ze kterých vyplývá, že spíše než politiku řeší byznys. V článku je těž uvedeno, že J. Faltýnek z politiky odejít nehodlá. Tvrdí, že má podporu poslaneckého klubu hnutí ANO.

* Mix24.cz 8. 4. 2021

Titulek (autor článku Aleš Kulhánek)

Faltýnek prozradil pikantní okolnosti ztráty diáře. Je mi blbě, připustil, že v politice skončí.

Server SeznamZprávy postupně zveřejňuje zápisky z jeho diáře, do kterého si zaznamenával poměrně výbušné zápisky, které se týkají přinejmenším šedé politické zóny. Není ale vyloučeno, že se v něm nacházejí informace, které by Faltýnka mohly dát do přímé souvislosti s trestnou činností.

J. Faltýnek se hájí, že neudělal nic špatného. Otevřeně přiznává, že zvažuje konec své politické činnosti:

„Po všech těch sračkách, které prožívám, přemýšlím, že se na to vyprdnu. Ale vážně.“

Já nevím jak kdo, ale (promiňte, použiji výraz J.F.) sračku jako takovou cítím hned. My „dole“ to tak prostě máme, pane Faltýnku (a možná i jiní tam „nahoře“), kterému zřejmě sračky jinak voní nebo nevoní, hned nebo za až roky. Jenže každá sračka smrdí!

* HlídacíPes 9. 4. 2021

Titulek (autor R. Břešťan)

Já, kmotr Faltýnek. Šedá eminence Babišova ANO s municí nemá problém.

Autor, mimo jiné, se ve svém článku zmiňuje o tom, že Jaroslav Faltýnek v červenci 2012, po osmnácti letech odevzdal stranickou knížku ČSSD a spolu s Babišem a R. Brabcem (což je současný ministr životního prostředí, jehož nedílnou součástí je i řeka Bečva, kde si ryby asi jen tak chcíply) se stali prvními držiteli legitimace hnutí ANO. Jaroslav Faltýnek se vždy, když to bylo třeba, za Babiše bil, jako třeba takto v listopadu 2014:

„Já znám pana Babiše pouze 15 let, není to dlouhá doba, a vážím si ho z několika důvodů a jeden z důvodů je, že nelže a že vždycky splní to, co slíbí, na rozdíl od mnoha profesionálních politiků, kdy si jeden den podají ruce a druhý den je všechno jinak.“

Ať mi všichni prominou, ale pokud tohle myslel pan Faltýnek v roce 2014 vážně, (i to je možné, i když už i tenkrát křišťálově naivní), jsme o sedm roků dál a vsadím padíka, že kdyby toto i dnes tvrdil, detektor lži by mu navrch dal z každé strany flákanec. Jo a taky vsadím padíka, že ONI si vzájemně oči nevyškrábou!

Závěrem se k vracím k nadpisu slovy:

SAPIENTES ABSCONDUNT SCIENTIAM.

  • MAJKA DUBOVÁ
Jak se Vám líbil článek?
(Visited 145 times, 1 visits today)
Sdílet článek

Vložit komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *