Deportace nesmí v Německu probíhat před 6. hodinou ranní, neboť chudáci vetřelci se musí vyspat

Napsal
Sdílet článek

Další z bohaté škály šílených nápadů vymysleli v Německu. Lze předpokládat, že podobně, jako jiné nesmysly, tak i tento přeberou postupně další země EU, jako nyní hromadně přebírají například zákon o předsudečné nenávisti, což je jiný, už o něco starší německý “vynález”. Jak všichni dobře víte, tak deportace příliš nefungují a mnohdy je docela problematické vetřelce, který byl určen k deportaci, vůbec nalézt. Proto se občas policie uchylovala k raziím uprostřed noci nebo brzy ráno, aby jedince, určeného k deportaci, nečekaně překvapila. Podobným praktikám ovšem odzvonilo, protože třeba i afghánský recidivista, odsouzený k deportaci, má právo se dobře vyspat.

Ne, nejde o žádné fake news, jak by se mohlo zdát. Jedná se o velmi vážnou novinku, kterou vysílala ZDF: „Cizinci, kteří mají být vyhoštěni, mají právo v noci spát – nesmí je proto v noci navštěvovat úřady.”

Dokonce i v době, kdy mnoho základních práv musí ustoupit pro „civilní ochranu“, když politik sociálně demokratické strany Karl Lauterbach chce omezit právo na nedotknutelnost domova pro občany a kontrolovat je doma  (mimochodem, vzpomínáte na prakticky totožný “nápad” našeho dvojníka tohoto německého socana?) a když chce ministr vnitra Bádenska-Württemberska Strobl nuceně umístit antirouškaře do karantény, je tedy zaručeno alespoň právo deportovaných na noční klid od výkonných orgánů.

Mnoho německých zaměstnanců, pracujících v noci – od pekařů po policisty – to jistě překvapí. Oni musí v noci bdít, ale vetřelci, určení k deportaci, se musí vyspat dorůžova.

7. senát správního soudu v Düsseldorfu v pondělí rozhodl, že cizinecké oddělení města Duisburg nebylo oprávněno prohledat byt ve 4.30 hod., aby našli cizince za účelem vyhoštění. Příště musí počkat do 6:00!

Skutečnost, že výkonné orgány mají k nočním raziím své důvody, založené na zkušenostech s návštěvou domovů cizinců, kteří mají být v noci deportováni, aby se zvýšila pravděpodobnost (přibližně každá druhá deportace selže) nalezení hledané osoby, zjevně pro soud neměla žádný význam. Tisková zpráva uvádí, že noční hledání cizince není nutné ani tehdy, když vypršela stanovená lhůta pro deportaci, tedy když se očividně snaží dotyčný cizinec před deportací unikat. 

Jsou zde totiž vyžadovány další okolnosti, jako je prohlášení, že cizinec odmítá opustit zemi dobrovolně.  Donucovací opatření v noci povoluje zákon o pobytu pouze ve velmi výjimečných případech. V konkrétním případě z Duisburgu není požadovaná prohlídka bytu v noci výjimečně povolena, protože neexistují žádné skutečnosti, z nichž lze vyvodit závěr, že by deportace byla jinak zmařena.

Podle soudu pouhé organizační úvahy (například časová návaznost vhodného deportačního letu) neospravedlňují vstup nebo dokonce prohledávání bytů v noci. Na druhé straně musí orgán pro cizince sladit plánování deportačních cest a prostředků s právními požadavky. Každý, kdo si někdy rezervoval let, ví, že ten v 5 hodin ráno je někdy mnohem levnější než let v 10 hodin ráno. Ale v případě deportací má noční spánek deportovaného přednost před zájmy daňových poplatníků, kteří tyto deportační lety platí.

Podobná pravidla jsou plně v souladu s tím, kam Německo v posledních letech směřuje. Nedávno si v Berlíně odhlasovali, že policie nesmí – v rámci boje proti rasismu – jen tak na ulici kontrolovat podezřelé cizince tmavší pleti, neboť jinak by to bylo považováno za rasismus. Bělochy samozřejmě může kontrolovat bez jakýchkoli omezení.

Nyní tedy nesmí v Německu rušit kriminální cizince, kteří mají být deportováni, protože oni mají přece nárok na spánek. Je jasné, že pro cizince tak bude mnohem jednodušší se nařízeným deportacím vyhýbat, neboť  budou vědět, že během noci – a to až do 6 ráno – je nikdo hledat nebude a mimo vyhrazenou dobu se mohou skrývat s patřičnou ostražitostí mimo běžné místo pobytu.

A jsme-li u těch deportací, pak mi na závěr nedá nepřipomenout, že právě na základě návrhu nových azylových pravidel EU, se již nemají o deportace starat islamizované evropské země, ale ty země, které zatím nezažívají takovou zátěž vlivem stávající invaze. Tedy například deportace neposlušných hostů Merkelové už by nedělali Němci, ale příslušné české, slovenské či třeba polské orgány. Předpokládám, že dodržování těchto pravidel by Němci požadovali i po nich.

(Visited 1 129 times, 1 visits today)
Sdílet článek

Vložit komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *