Děti z babyboxů jdou většinou do adoptivní rodiny, nikoliv do dětského domova. Život je vždy lepší než potrat.

Napsal
Sdílet článek

Při nedávné diskusi v reálném světě s odpůrci lidských práv nenarozených dětí jsem se setkal s řadou nepravdivých argumentů. Slyšel jsem, že dítě stojí peníze. Realita je však jiná. Porod a lékařská péče během těhotenství je proplacena z povinného veřejného zdravotního pojištění. A když matka dítě nechce, tak ho může dát do babyboxu.

Více o babyboxech si přečtěte na stránce babybox.cz.  Zde se můžete podívat, kde se nachází babyboxy.

Z webu babybox.cz: Babybox pro odložené děti chce pomáhat dětem, ale i rodičům a matkám, které se v tísnivé situaci nedokážou postarat o novorozence. Odložení dítěte do babyboxu není trestné a je zcela anonymní. Klimatizované a ventilované babyboxy jsou opatřené mnohonásobně jištěnou signalizací.

Dítě je od početí objektivně unikátním jedincem s unikátním genomem a určenou barvou očí a vlasů. Má před sebou celý život. A i kdyby skončilo v dětském domově, což není pravděpodobné, tak za prvé dětské domovy již dávno nejsou takové, jako ve filmu Oliver Twist (na základě kterého si dětské domovy řada lidí zřejmě představuje) a za druhé se klidně zeptejte desetiletých dětí v dětském domově, jestli by byly raději před narozením zaživa vysáté z dělohy matky.

Je třeba šířit informaci, že většina dětí, které matka po narození odloží, nejde do dětského domova, nýbrž do adoptivní rodiny. Většina lidí, kteří chtějí adoptovat dítě, chtějí adoptovat dítě mladší jednoho roku od narození. V dětských domovech jsou převážně děti, které byly rodičům odebrané nebo které o rodiče přišly v pozdějším věku. Dítě odložené po narození je volné k adopci bez většího papírování. Naopak u dítěte v pozdějším věku, které se dostane do dětského domova, je k adopci nutný souhlas rodičů. Je více lidí, kteří chtějí adoptovat dítě, než dětí volných k adopci. Zdravé dítě z babyboxu se k adoptivní rodině dostane běžně již za týden od odložení

Tudíž, pokud odložíte dítě do babyboxu, tak velmi pravděpodobně bude žít spokojený život v adoptivní rodině. Někteří odpůrci práva na život říkají, že každé dítě by mělo být chtěné. Avšak dítě odložené do babyboxu je chtěné. Je chtěné pro ty, kdo se mu budou 18 let obětavě věnovat.

Dále někteří odpůrci dětí používají argument, že je špatné být chudý a nechtěný. Tyto krvelačné argumenty jsem slyšel již od desítek lidí v reálném i virtuálním světě. Avšak nikdo z nich se nikdy nezeptal chudých a nechtěných dětí, jestli by chtěly být před narozením zabité. Ač jsem mnohým anti-liferům psal, ať se zeptají chudých dětí. Navíc statistika depresí ukazuje, že lidé v chudších a konzervativnějších zemích jsou šťastnější.

I když je matka chudá a dítě si nechá a vychovává ho, tak může využít různých sociálních dávek. Více informací naleznete zde. A ke štastnému životu rozhodně není nutný mobilní telefon za 20 00 korun nebo dovolená v Egyptě. Sám jsem nikdy neměl dražší mobil než za 4 000 korun, ač na dražší rodiče peníze měli, ale takové věci nejsou nutné. A pokud na dítě zůstane matka sama, tak většinou najde pomoc svých rodičů nebo jiných příbuzných a i když ne, tak se může dětem věnovat sama. Každý normální příbuzný matce s dítětem pomůže. Znám mnoho slušných lidí vychovaných matkou samoživitelkou.

S velmi extrémně nenávistným názorem jsem se setkal od jedné jisté spolužačky. Řekla, že když mladá holka nepůjde na potrat, tak zničí život  svým mladším sourozencům. Z takového vyjádření se mi chce zvracet. Samozřejmě se svých sourozenců nikdy nezeptala, jestli by jim její dítě zničilo život. Naopak děti o sourozence (logicky tudíž i neteře a synovce) stojí. Pamatuji si desetiletou dívku, která se rozbrečela. Když jsem se jí zeptal na důvod, odpověděla mi, že je smutná, protože si nemůže s nikým hrát a velmi by chtěla sourozence. Nesetkal jsem se s dítětem, které by bylo smutné, že se narodil sourozenec. I během vývoje dítěte v lůně matky se většina dětí na svého sourozence velmi těší. Co se týče studia, tak na většině škol by neměl být problém studium prostě přerušit po dohodě s ředitelem.

 

(Visited 252 times, 1 visits today)
Sdílet článek

Vložit komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *