Dnes brzy ráno byl spálen korán v muslimské čtvrti Stockholmu – přijdou další nepokoje? (video)

Napsal
Sdílet článek

Přináším vám velmi čerstvé video z dnešního rána, kdy se rozhodli protiislámští dánští aktivisté ze strany Stram kurs opět spálit korán jako předzvěst mnohem větší akce, kterou připravují na víkend. Jak je vidět, tak Dánové už si plně uvědomují, že jim muslimští invazisté ničí jejich zemi a k témuž se snaží přimět Švédy, kteří jsou zatím stateční pouze v anonymních diskuzích na internetu.

Členové dánské protiislámské strany Stram Kurs se opět vrátili do Švédska. Tentokrát se vydali do Rinkeby, muslimské čtvrti ve Stockholmu, aby spálili nenávistný Korán v protestu proti islamizaci, ale také za svobodu projevu, neboť ti, kdo jsou u moci, se nyní snaží omezit svobodu projevu Evropanů, aby uspokojili násilné muslimy, jimž svobodu projevu nikdo neodpírá.

Švédsko-dánský vůdce strany Rasmus Paludan (matka je původem Švédka) oznamuje, že o nastávajícím víkendu plánuje spálit mnohem více koránů. Ani ne dva týdny nazpět měla proběhnout ve švédském Malmö demonstrace proti islámu s účastí šéfa protiislámské dánské strany Rasmuse Paludana. Akci však švédská policie zakázala s odůvodněním, že nemohou zaručit bezpečnost a že “stojí za stejnou hodnotou všech lidí”.

Paludanova strana se však vzepřela hrozbám násilí a dodržela svůj slib, že bude korán hořet v Rosengårdu – muslimské čtvrti Malmö, mimo pálení koránu, proloženého plátky slaniny, také hráli “koránský fotbal” na Stortorgetu. Návštěva Malmö vyústila v násilné nepokoje, včetně zakládání požárů a házení kamenů proti policii. V souvislosti s nepokoji Paludan oznámil, že Korán musí hořet i nadále, aby se někteří obyvatelé dozvěděli, co je svoboda projevu a jak se mají chovat v civilizované zemi.

Dnes, tedy ve čtvrtek ráno, navštívili straničtí činitelé Paludanovy strany muslimské, politicky korektně řečeno “obzvláště zranitelné oblasti” v západním Stockholmu, aby otevřeli novou kapitolu své demonstrace proti islamizaci Švédska. Strana by také ráda připomněla švédská ústavní práva bez ohledu na názor premiéra Stefana Löfvena na tuto otázku nebo na snahy policejního vedení zabránit upálení Koránu uvalením zákazu vstupu Paludanovi na dva roky.

Stram Kurs navštívil stockholmskou čtvrť Rinkeby, coby předzvěst jejich nadcházející víkendové demonstrace ve Stockholmu:

Podle spolehlivých informací se vedení policie  připravuje na nové muslimské nepokoje,  proto povolalo 300 zásahových policistů kromě běžných sil, aby v sobotu udržovali pořádek v muslimských lokalitách. Kromě toho byla operace posílena 60 vyšetřovateli.

Je velmi pravděpodobné, že po zveřejnění tohoto videa začnou nepokoje ve Stockholmu ještě během dnešního dne. A o tom, že mohamedáni z celého Švédska vytáhnou o víkendu houfně do ulic, už snad nikdo po událostech v Malmö nepochybuje. Uvidíme, zda se tentokrát k odvážným Dánům přidají také Švédové, jejichž země se postupně stává chalífátem.

(Visited 237 times, 1 visits today)
Sdílet článek

Vložit komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *