„DOBRÁ ADRESA“

Napsal
Sdílet článek

Jsem ráda, že bydlím tam kde bydlím. Ve vlastním městském panelákovém bytě. Panelák? Tam se ti líbí, jsi snad cvok? No jo už slyším poznámky a vidím kroucení hlav těch nechápajících, jak je to možné. Je! Přestože má bydlení v osmipatrovém paneláku, kde je 33 bytů, i svá negativa, má i mnoho pozitiv. Je to (díkybohu) i tím, že v našem domě nebydlí nikdo nepřizpůsobivý, jak se těm, co dělají věčně „bordel“, říká. Samozřejmě všichni mi nesednou (pochopitelně ani já všem ne), ale není to s nikým o nevraživosti, nepřátelství na vyškrábání očí a tak. Naopak! Těch přátelských a ještě lépe, kamarádských vztahů, které máme se svými spolubydlícími, si nesmírně vážím. V podstatě tato městská, převážně paneláková, čtvrť je velmi klidné místo. Bydlíme „na dobré adrese“.

Dnes jsem si početla (i.příbram.cz) jak se žije i některým lidem v Příbrami. Ti, kteří bydlí v okolí příbramských ubytoven, by jistě neřekli, že bydlí na dobré adrese. Mají strach z nepřizpůsobivých, sociálně slabých, kteří žijí v ubytovnách. Tyto byly v 90. letech privatizovány soukromými vlastníky.

Každodenní hluk, nepořádek a absolutní nerespektování základních pravidel slušného chování ze strany nepřizpůsobivých dohání lidi, kteří bydlí v okolí ubytoven, k šílenství.

I městští strážníci a policisté tyto rizikové lokality dobře znají. Potyčky zde řeší pravidelně.

Někteří z obyvatel bydlících v blízkosti příbramského ghetta si dovolilo někoho z nich napomenout, (nepořádek, hluk, ..), ale buď se setkali s naprostou ignorací, často verbálním atakem, i fyzickým napadením

Z článku:

* „Děti nepřizpůsobivých se schází v hloučkách a dělají neskutečný nepořádek…. Už nemám sílu je napomínat, bojím se jejich reakcí…Jakmile je jich více pohromadě, jsou agresivní.“

Další obyvatel popisuje jak ho při venčení psa zastavila parta náctiletých, nastala slovní rozepře a pán utrpěl poranění. Prý teď už raději mlčí.

Opět z článku

* „Žije tady už jen hrstka lidí, kteří si dovolí je napomenout. Já už ne. Poté co mě napadli a poničili auto už raději mlčím.“

Nikdo slušný už v okolí těch, kteří snad nerespektují nic a nikoho, již nechce bydlet.

Člověku by se chtělo říci „máme tu nějaký nešvar“. Jenže já bych měla spíš otázku co na to příbramská radnice, kde mají mnozí z těch nepřizpůsobivých nahlášen svůj pobyt? Nenašlo by se tam pár volných kanceláří? Možná nyní by to šlo, protože pro mnohé úředníky by možnost pracovat z domova jistě nebyl problém.

Možná by problém s těmi, kterým se o slušném chování nikdy ani nezdálo, byl mým nápadem (ty moje nápady!) vyřešen rychleji než nějaká petice.

Připravuje se totiž petice, kterou míní lidé předat na radnici. Jejím obsahem bude jak se těm, kteří bydlí v okolí ubytoven, v okolí příbramského ghetta, bydlí.

Jak asi?

BLBĚ, NEDOBŘE, BOJÍ SE, RADĚJI MLČÍ!

Netuším, ani nevím jak to dopadne, ale jedno vím jistě!

P. S. Papír snese všechno!

  • MAJKA DUBOVÁ
(Visited 140 times, 1 visits today)
Sdílet článek

Vložit komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *