DOBRÁ PRÁCE

Napsal
Sdílet článek

Je pozoruhodné, jak některé činy působí zcela jinak, než byl jejich původní záměr. V průběhu několika posledních dní se to stalo hned dvakrát.

Příklad č. 1

Jeden fotbalista tím, že rozkopl obličej jinému fotbalistovi s cílem ublížit mu a zastrašit jeho mužstvo, se vlastně ničeho špatného a trestuhodného nedopustil, mnohem větším přečinem byla údajná rasistická poznámka jeho soupeře, kterou sice nikdo třetí neslyšel, ale proto, že ji měl pronést bílý fotbalista, nelze o tom, že byla rasistická pochybovat. Tato docela čerstvá příhoda ze sportu, kamerami TV přenesená do celé Evropy, musela otřást i těmi, kteří vědí o fotbale jen to, že do brány se má kopnout míč a ne hlava soupeře. Všichni viděli, že skutečně zaleží jen na černých životech.

Příklad č. 2

V Brně padl rozsudek, který má demonstrovat zcela bezprecedentní odhodlání trestat názor. Už není třeba podepisovat ani žádnou chartu nebo nabádat jiné k vraždě. Stačí vyslovit názor, který koresponduje například se rčením: Jak se do lesa volá, tak se z něj ozývá nebo s čím kdo zachází, tím také schází, případně, tak dlouho se chodí se džbánem……atd. Tento rozsudek srovnatelný v Evropě jen s dobami nejtužších diktatur, nám demonstruje, kam jsme došli v tom našem polistopadovém snažení. Toto je nový obraz naší svobody?! Proberme se konečně a nic si nenamlouvejme. Jen tak ještě můžeme zachránit její zbytky. Tyto dvě události snad musí otevřít oči i těm, co nechtějí vidět.

Ač nechtěná, byla to v obou případech, jak na hřišti, tak v soudní síni: DOBRÁ PRÁCE!!!

 

  • Karel Petřík
(Visited 159 times, 1 visits today)
Sdílet článek

Vložit komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *