Doktor – specialista

Napsal
Sdílet článek

Když píšu doktor, tak teď myslím ten lidský. Ne práv, teologie, zvířátkový apod. A když specialista, tak ne jen tak nějaký obvoďák. kde vyplázneš jazyk, řekneš Á a pak dostaneš recepis na něco obyčejného. Potřebuji navštívit, s nějakým speciálním problémem mého tělesna, a třeba i duševna, opravdového specialistu, který koukne a už ví, a hned na to moje speciálno pomůže. A protože když je něco (nebo někdo) speciální, tedy nějak výjimečné a vzácné, je takových lékařů – specialistů, dnes poměrně málo.

Nemůžu zaklepat jen tak , kdy já budu chtít, na dveře jeho ordinace a očekávat fanfáru, girlandy a dárek na uvítanou. On totiž, takový pan doktor – specialista, na mě nečeká. Ještě aby, v našem systému zdravotnictví!

Takže objednat. Vím, že u některých lékařů je možnost objednat se přes ten. Najdu v PC, a vidím, jsou tam okýnka na konkrétní objednací čas. Koukám koukám – celý tento měsíc plno a další měsíce už také. První volné okénko za půl roku! Buď můj PC blbě funguje nebo v tom mají ONI nějaký zmatek. Jenže já si umím poradit – myslím si.

Objednám se telefonem. Haló, haló. Informace sestřičky na druhém konci aparátu je v tomto smyslu. Pan doktor má první volný termín za půl roku. Měla jsem z toho minišok a vůbec jsem nezaregistrovala zda mě sestřička objednala na pátého nebo patnáctého, v devět nebo ve třináct. Přitížilo se mi. To asi ne, ale cítila jsem se příšerně, jako špinavé ponožky, kterým řeknu, vydržte, vyperu vás až za půl roku. A tak volám do té ordinace znova, s omluvou, a poprosím o zopakování, kdy a v kolik mám přijít. A to už jsem si raději poznamenala. Bylo to stejné – za půl roku. Až za půl roku!

A já tuším, protože se znám, a svoje tělesno a duševno také, proč ne, vždyť se známe a jsme spolu od mého narození, že za půl roku už třeba nemusí být co řešit protože:

– v podstatě nebude co – problém mě přemůže

– najednou třeba přestanu kulhat, budu opět zázračně vidět, zdravě a pravidelně vylučovat, přestanu koktat apod.

P. S.

A to volné okénko může využít někdo jiný.

MAJKA DUBOVÁ

(Visited 98 times, 1 visits today)
Sdílet článek

Vložit komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *