Doktorka z lodi německé neziskovky říká, že je důležitější převážet migranty z Afriky, než řešit koronavirus

Napsal
Sdílet článek

Lékařka pracující na palubě lodi německé neziskovky prohlásila, že vyzvedávání migrantů ve Středozemním moři je důležitější, než péče o lidi s koronavirem. Italská lékařka Caterina Ciufegni, která pracuje pro německou pašeráckou neziskovku Sea-Eye, řekla: „Tváří v tvář lidem, kteří utíkají před mučením, zaujímá koronavirus druhé místo. Myslím, že jsme všichni přijali riziko.“

Tato pětatřicetiletá žena v rozhovoru  s italským listem la Repubblica přiznala, že posádka plavidla Alan Kurdi nenosila ochranné roušky. „Alan Kurdi je malý; mnozí z nás sdílí stejnou kajutu. Když jsme však s migranty, nosíme masky a rukavice. Včera večer nám italská pobřežní stráž dodala osobní ochranné prostředky, léky a potraviny,“ uvedla.

Podle Ciufegni žádný ze 149 migrantů na palubě, kteří byli vyzvednuti u severoafrického pobřeží, nejevil známky či příznaky koronaviru. Lékařka potvrdila, že více než polovina pochází z Bangladéše a zbytek je z Maroka, Alžírska, Čadu, Súdánu, Ghany a Sýrie. „Kromě neduhů, jako jsou bolesti hlavy, mořská nemoc, bolest v zádech, nemají příznaky COVID-19. Nikdo nemá horečku, kašel ani dýchací potíže, přestože je na zadní palubě vystaven větru,“ řekla. Italská vláda však odmítla, že by loď mohla zakotvit  s tím, že by měla zůstat mimo pobřeží Sicílie.

Posádka a migranti mají být převezeni na jiné plavidlo do karantény. Doktorka Ciufegni také poznamenala, že migranti si byli dobře vědomi epidemie koronaviru v Itálii, a řekla: „Když jsme je vytáhli z moře, okamžitě se nás ptali na COVID-19. Jsou to lidé, kteří utíkají před vězením, virus je rozhodně nezastaví.“ Minulý týden Itálie oznámila, že kvůli koronaviru uzavře všechny přístavy pašeráckým neziskovkám s vetřelci na palubách. Většina neziskovek po vypuknutí epidemie nechala svá plavidla v přístavu, přičemž loď Alan Kurdi provozovaná německou neziskovkou Sea-Eye je první lodí, která ještě během pandemie převáží vetřelce od břehů Libye do Evropy.

Podotýkám, že podle posledních informací starosta Palerma nakonec vetřelce z lodi Sea-Eye přijal. Ostatně, jako už mnohokrát předtím. Lze pouze spekulovat, co za tím je, velmi pravděpodobně se jedná o zájmy místní mafie, která dlouhodobě invazi z Afriky podporuje. Co se týká sluníčkářské italské lékařky, tak je nasnadě, že za podvratnou činnost – převážení vetřelců od afrických břehů do Libye – je mnohem lépe placena, než kdyby přímo v Itálii pomáhala třeba v nemocnici v Bergamu, která hlásí setrvalý nedostatek personálu.

Tato „lékařka“ je dozajista hrdinkou všech sluníčkářů podobně, jako Carola Racketeová, německá pašeračka migrantů, jejíž loď vloni odmítal vpustit do přístavu Salvini a jíž ve stoje tleskala půlka europarlamentu. Myslím, že mnozí Italové však musí tuto italskou pašeračku migrantů považovat za vlastizrádkyni. A jistě právem.

Dočká se i Caterina Ciufegni v Bruselu podobných ovací??

 

5/5 - (5 votes)
(Visited 160 times, 1 visits today)
Sdílet článek

Vložit komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *