DOST NEBO MÁLO?

Napsal
Sdílet článek

Velmi snadno a rychle pochopíte o co v mých (opět jen málo) větách, dnes s názvem DOST NEBO MÁLO, půjde.

Škvára, money, fukály, fiňáry, love, prašule, vata, prachy, a ještě další výrazy, místní, slengové, ale jedno mají společné – jde o peníze. A když jde o peníze, někdo, někdy, někde se chová starostlivěji než když jde o život. Ne rybičky v akváriu, mouchy a tak nějak podobně. I když nad rybičkou v akváriu, která je bříškem vzhůru a není v ní již ani mrť života rybího, dokáže nějaké sotva chodící dítě plakat a plakat, k utišení není. Pokud takovou situaci někteří rodiče zažili, ví o čem mluvím. Vzpomínám si, abych byla osobní, když nám zemřel džungarský křeček, plakaly naše malé děti tak moc, že snad ani na mém pohřbu tolik slz nepoteče. Takže konec, snad černého, humoru. I když?

——————————————

O penězích (pár info z médií 31. 5. 2021)

* NKÚ Podporu ve výši 2,3 miliardy pro menší podniky získalo promile firem, přínosy stát nehodnotí. Tato info proběhla před polednem v TV, kde bylo i řečeno, že (částku si nepamatuji, v tištěném článku zmíněna nebyla) kolik z toho zůstalo na provoz agenturám, které se tímto zabývají , na jejich samotný provoz. Nebylo to zdaleka jen nějakých sto tisíc. Přijde mi to divné a hlavně nezodpovědné, že poskytnutí peněz (podpory) nikdo už nehodnotí.

* Státní zástupkyně S. K. u soudu popřela daňový únik ve výši 361.575 Kč.

* Šéf naší největší zdravotní pojišťovny – VZP dostane odměnu – roční bonus 1,28 milionu korun.

* Všechny důchody by se od ledna příštího roku měly zvýšit průměrně o 300 Kč navíc nad zákonnou valorizaci, která v průměru činí 458 Kč měsíčně. Tedy součtem 758 Kč měsíčně pro každého důchodce navíc.

To by bylo, tentokrát na téma peníze, vše. Jak jste na tom s penězi vy? Co je pro vás dost? Co je pro vás málo?

P. S. Rakev nemá kapsy.

  • MAJKA DUBOVÁ
(Visited 163 times, 1 visits today)
Sdílet článek

Vložit komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *