“Dostanete peníze bez práce” zve muslim své soukmenovce ze severní Afriky do Španělska (video)

Napsal
Sdílet článek

Muslimský youtuber, původem z oblasti severní Afriky na videu, na které upozornila protimigrační španělská strana Vox, hovoří ke svým soukmenovcům. Ty zve za velmi štědrými dávkami do Španělska. Ve videu se mimo jiné dozvíte, že se nejvíc vyplatí mít hodně dětí, neboť muslimský nepracující pár, válející se doma na dávkách třeba se třemi dětmi, má nesrovnatelně víc, než kolik si vydělají sezónní pracovníci při sklizni ovoce.

Muslim se dále chlubí že paradoxně nyní, když je Španělsko ekonomicky potopeno, si žije lépe, protože má přístup k větším sociálním dávkám. A čím víc dětí máte, tím víc peněz máte i za nicnedělání.

Nutno podotknout, že španělská vláda nedávno rozhodla, že dávky mají být zvýšeny až na 2000 eur, přičemž další příplatky přes 1000 eur jdou na děti, tedy čím více dětí, tím jsou vyšší i dávky.

Na videu YouTuber říká „že pokud nepracujete a jste pověřeni péčí o nezletilé, máte nárok na dávku, která by kombinovala 1 015 eur za péči o rodinu s 1 250 eury podpory. Celkem 2 265 eur na pár, zatímco osoba, která pracuje v zemědělství v Almerii, pracuje za 800 nebo 900 eur.

Není zajímavé, že se toto děje napříč zeměmi EU a je jedno, zda ve vztahu k muslimům či jiným – většinou patřičně “opáleným” menšinám? Kdepak na to všechno ty chudé státy s vysokou nezaměstnaností berou prostředky?  Pokud se mi podařilo zjistit, tak relativně nedávno byla ve Španělsku maximální dávka 400 eur a ani to nedali jen tak někomu.

Podle výše dávek to spíš vypadá tak, že byly skutečně sjednoceny, nápadně se totiž podobají výši dávek třeba v Německu. Že by tedy v poslední době došlo nepozorovaně k jejich sjednocení v rámci EU? Berte to pouze jako úvahu, ale víme-li, že se o sjednocení azylové, migrační i sociální politiky EU snaží už dlouhodobě, ani bych se tomu nedivila. Za koronavirovou clonou nám mohlo uniknou ledaco, navíc právě tzv. “Evropský pilíř sociálních práv” se měl řešit jen na úrovni příslušných ministrů (za nás Maláčová).

Je tedy otázka, zda nebyly v mezičase dávky sjednoceny. Každopádně není výše uvedené video ničím jiným, než jen další výzvou k přestěhování Afriky do Evropy.

(Visited 343 times, 1 visits today)
Sdílet článek

Vložit komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *