Dozvuky víkendového Berlína – pochod na Reichstag (videa)

Napsal
Sdílet článek

O sobotní mohutné protivládní demonstraci v Německu se psalo už mnohé. Počty účastníků samozřejmě mainstreamová média velmi značně podsadila, přičemž samotnou akci patřičně bagatelizovala. Přitom nikde v mainstreamu jsme se nedočetli některá zajímavá fakta, která zcela jasně ukazují, kdo asi v Berlíně skutečně demonstroval. Ti, co vítali hordy nájezdníků na nádražích s transparenty “Flüchtlinge willkommen”, mezi nimi velmi pravděpodobně příliš zastoupeni nebyli. Mezi spoustou různých vlajek nebyla jediná modrá vlajka s hvězdičkami, což asi ze všeho nejlépe vyjádřilo názory protestujících.

Během velké demonstrace, která byla prezentována nejen jako demonstrace proti koronavirovým lžím, ale zejména jako demonstrace protivládní, se skupina demonstrantů pokusila zaútočit na budovu Reichstagu v Berlíně. Incident okamžitě vyvolal nesouhlasné reakce těch, kteří jsou nyní v Německu u moci.

Podle policie se demonstrace v Berlíně zúčastnilo téměř 40 000 lidí, německá média však účastníky unisono označila za “pravicové extremisty a konspirační teoretiky”. Počet protestujících byl samozřejmě úmyslně velmi silně podsazen.

Účastníci mávali vlajkami Německa i Německé říše a před ruským velvyslanectvím někteří z nich skandovali “Putin! Putin!”

V jednu chvíli velká skupina demonstrantů prorazila bariéry v budově parlamentu a spěchala ke vchodu do budovy. Policii se nakonec podařilo dav odsunout pepřovým sprejem a obušky.

“Odpor! Odpor!” křičeli demonstranti:

Politické vedení Německa včera incident důrazně odsoudilo. “Nesnesitelný útok na srdce demokracie,” napsal německý prezident Frank Walter Steinmeier na Twitteru.

Ministr zahraničí Heiko Maas píše, že “vlajka z dob Německé říše před parlamentem je ostuda”. Tyto vlajky jsou také důvodem toho, že jako organizátor demonstrací byla v médiích uvedena “extrémní pravice”.

Na sociálních sítích se levicovým aktivistům podařilo ukázat, že jedním z těch, kteří se útoku na Reichstag zúčastnili, byl Gavin Singer, člen protiimigrační Ligy mládeže Alternativy pro Německo. Singer nyní oznamuje, že stranu opouští, ale zároveň odmítá popis incidentu jako útok na demokracii.

Útok na demokracii v totalitní zemi? Může mi někdo vysvětlit, o jaké demokracii německý prezident hovoří? To má na mysli pomalu nastupující právo šaría? Množství muslimských no-go zón a velmi dobře živených muslimských vetřelců na jedné straně a tyto parazity živících etnických Němců, kteří se bojí říkat nahlas svůj názor na straně druhé?? Podle nedávno zveřejněné studie 78 procent Němců sdělilo, že si v určitých věcech člověk musí dávat pozor, co řekne na veřejnosti!! Mnoho Němců, kteří si to dovolili, pak bylo souzeno za tzv. “předsudečnou nenávist”.

To je podle německé vlády demokracie? Vážně??

A na závěr jen malou poznámku k vlajkám Německé říše, které byly v davu vidět asi nejčastěji.

Jedná se o vlajku, kterou používali nejprve za dob tzv. Severoněmeckého spolku (1867-1871), za dob Německé říše (1871-1918) a za dob 3. říše (1933-1935), teprve od roku 1935 pak začala 3. říše používat chronicky známý hákový kříž.

 

(Visited 262 times, 1 visits today)
Sdílet článek

Vložit komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *