Duchovní útěcha je nahrazena plným nákupním vozíkem

Napsal
Sdílet článek

Připadá mi to tak, že jako dřív chodily celé rodiny v neděli dopoledne do kostela, a hezky si , po mši svaté, před kostelem všichni společně poklábosili (v kostele se klábosit nesmí) , jsou novodobými kostely dnešní obchodní centra.

Duchovní útěcha je nahrazena plným nákupním vozíkem, oltáře přeplněnými regály se zbožím. Nu co, říkám si, je jiná doba. Hlas kněze nahrazen hlasem z nějakého skrytého amplionu v obchodě.

Místo oslovení kněze „bratři a sestry“ , si amplion dovolí, a to hned prvními slovy, mě a třeba i vás, oslovit: Vážení zákazníci…“. Okamžitě mě tím naštve a tomu ostatnímu, co následuje v jeho hlášení pak už nevěnuji pozornost. Stejně vím, že mě chce nahnat ke zboží, které v obchodě chtějí – potřebují, prodat. Už ho mám, toho filutu, prokouknutého. Nepůjdu kam mě láká, natož když mě tím úvodním „vážení zákazníci“ pěkně naštval. To si troufl dost! Já jsem si nikdy, a vy jistě také ne, žádné váhy , třeba u vstupu do obchodu , nevšimla. Možná je tam, ale dobře maskovaná. A já byla, bez mého souhlasu, zvážena.

Hlášení, které začíná slovem VÁŽENÍ, se ozývá, a pravidelně opakuje, i na nádražích. „Vážení cestující“ a nějaké sdělení dál. Taky amplioňák. A taky váží. Nechci se dočkat doby, kdy si půjdu koupit do pokladny jízdenku na vlak a paní za okýnkem mi řekne: „Vy vážíte tolik…. proto Vás bude jízdenka stát tolik….“

P. S. To bych se tedy nedoplatila!

MAJKA DUBOVÁ

(Visited 124 times, 1 visits today)
Sdílet článek

Vložit komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *