Důkazy narušení řeckého území tureckými vojáky

Napsal
Sdílet článek

Možná jste zaznamenali nedávný skandál, kdy mnohá média uváděla informace o tom, že došlo k narušení řeckého území Turky. Tato informace se nejprve objevila na alternativních řeckých a britských  webech a pak byla šířena dál. Řecká vláda však tuto informaci dementovala a nazvala ji hoaxem.  Jenže nakonec, jak se ukázalo, původní zdroje měly pravdu a řecká vláda chybovala či záměrně lhala.

Pomalá reakce ministra zahraničních věcí  k narušení řeckého území, neinformovanost politických sil a oznámení nepravdivých zpráv ministrem zahraničí v době, kdy byl přesun Turků na řecké území skutečností, skládá mozaiku následných vládních chyb.

Portál Documento  proto vynesl na světlo světa fotografie, které dokazují, že uvnitř řeckého území byli přítomni příslušníci tureckých ozbrojených sil.

Počínání Turecka v jižní oblasti okolí řeky Evros nelze považovat za ojedinělý incident. Naopak, poté, co Turci invazistům pomáhali překonat hranice, svoje provokace neustále stupňují.

Navzdory nepřesným informacím stran vyvěšování turecké vlajky na řecké půdě se to, co odhalila britská média, odehrávalo nejméně týden. Vše začalo po rozhodnutí řeckých úřadů postavit v jižní oblasti řeky Evros plot z ostnatého drátu, který by řešil novou krizi podobnou té, kterou Turecko započalo před několika měsíci.

Stavbu plotu muselo doprovázet odlesňování, aby bylo možné vyčistit záznamové pole kamer, které mají být v oblasti umístěny. Zcela pochopitelné je, že z místa, kde kácení stromů probíhalo, bylo vidět i na  turecké území, avšak samo kácení se odehrávalo na řeckém území. Poté, co Řekové pokáceli stromy, se přesunuli ke korytu řeky na řeckém území. V té době se objevili Turci a falešně tvrdili, že řecká hranice je vymezena ostnatým drátem. Turecké vojenské hlídky požadovaly stažení řeckých sil, což se stalo.

Druhý den byl na místě přítomen topograf řecké armády. Otevřel mapy, provedl měření a potvrdil, že půda je řecká. Stejné zdroje pokračují v popisu událostí a poukazují na to, že následoval příjezd příslušné turecké služby za účelem provedení měření společně s vojenskou hlídkou, která v místě tábořila. Turecké vojenské hlídky tímto vstoupily na řecké území. Podle zdrojů byli členové turecké topografické služby na řeckém území a prováděli nezákonná měření. Tento incident vyvolal reakci ministra zahraničí, který následně protestoval proti praktikám sousední země, nicméně pak totéž ministerstvo zprávy o průniku Turků na řecké území dementovalo coby fake news a samo tím vypustilo falešnou zprávu.

Incident byl zmíněn i ve včerejším oznámení oficiální opozice. „Původní obvinění ministerstva zahraničních věcí, že se jedná o zfalšované zprávy z dezinformačních internetových stránek provozovaných Syrizou, byla vyvrácena okamžitě poté, co se ukázalo, že turečtí vojáci provedli měření na řeckém území. Řecký ministr zahraničí zjevně nepodniká žádné kroky založené na falešných zprávách. Takže jen obvinění proti opozici byla špatná, “říká Syriza.

Níže se můžete podívat na fotografie, které ukazují oblast narušenou Turky.

 

 

 

 

(Visited 111 times, 1 visits today)
Sdílet článek

Vložit komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *