DVA BEZVĚRCI VE VATIKÁNU

Napsal
Sdílet článek

Nejsem úplný fanoušek televize, ale ani úplný kulturní barbar, tak mně neunikl nový seriál o Gretě Thunbergové. Viděl jsem několik pěkných ukázek. Věčná škoda, že nemám dost času vidět celé díly. Ale jak říkám – pěkné. Třeba ten díl z Ameriky, kdy nadávala senátorům! Klidně bych se přidal. Nebo ten díl s papežem – ten jsem hledal na internetu celý, ale nenašel. Ptal jsem se ženy, která se víc vyzná, jak se díl jmenoval, a ona říkala, že Dva bezvěrci ve Vatikánu. Nasmál jsem se, jak to bylo trefné. Papež, který nevěří, že Bůh stvořil nebesa, zemi, moře a všechno, co je v nich, a dívka, která věří všemu.
Ale kvůli tomu nepíšu. Mám totiž k seriálu i nějaké výhrady, jenže nemám kontakt na tvůrce, tak volím tuto cestu. Seriál je pěkný, jen by bylo potřeba jej přizpůsobit realitě a je řada věcí, které divákovi prostě chybí. Třeba ta katastrofální genderová nevyváženost. V každém jiném americkém seriálu by se v této části už objevil černý chlapec, do kterého se později Greta mohla zahledět a který by přinesl mnoho nových témat. Mladý černoch by také mohl být postižený jako Greta, mohl by být třeba slepý, Greta by ho všude vodila a on by ji na oplátku vedl intelektuálně.

Nebo by mohl být mentálně postižený o a oba si navzájem pomáhali a doplňovali se. To by bylo skvělé. Ještě by bylo potřeba přidat i někoho z transgender komunity, LGBT menšiny a všichni dohromady by tvořili báječný tým, zažili bychom s nimi mnoho legrace a seriál by ještě získal na vyváženosti.
Vzpomínám na seriál Timur a jeho parta. Ti třeba pomáhali stařenkám nakoupit nebo slepcům přejít silnici, a jak jsme všichni hltali jejich dobrodružství. Také mě napadlo, že by Greta mohla na kajaku v nějakém přírodním parku sjíždět řeku, uvidět raněného zajíčka a pomoci mu a potom by společně spásali voňavou trávu.

Jak říkám, mám několik zajímavých témat pro další díly. Nevím, jaký je rozpočet seriálu a kolik dílů se ještě plánuje, ale moje nápady by nebyly drahé, kdyby se třeba chtěl ozvat producent, nechávám pro jistotu v redakci svoji adresu.

  • O. NORRIS
(Visited 119 times, 1 visits today)
Sdílet článek

Vložit komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *