Džihádisté vyhnali v Mosambiku zaměstnance promigrační neziskovky “Lékaři bez hranic” do buše

Napsal
Sdílet článek

Opět zpráva z ranku “Kdo s čím zachází, tím také schází”. Lékaři bez hranic je promigrační neziskovka, která pod pláštíkem zdravotní pomoci lidem v rozvojových zemí podporuje neomezenou migraci. Tato neziskovka se dlouhodobě zasazuje za to, aby byly zcela otevřené hranice do Evropy, kam by měl údajně mít možnost přijít kdokoli ve zcela neomezeném počtu a hlavně bez kontroly. Tedy třeba i oni džihádisté, kteří pracovníky této neziskovky vyhnali před pár týdny do buše.

Globální zdravotnická neziskovka Lékaři bez hranic (MSF) uvedla, že minulý týden pozastavila lékařskou pomoc v severním Mosambiku po útoku islamistických ozbrojenců na konci května. V časných ranních hodinách 28. května se na město Macomia vyřítili ozbrojenci, což způsobilo, že tisíce obyvatel uprchly, když se bezpečnostní síly stáhly. Povstalci zapálili domy, školy a vládní budovy a zničili zdravotní středisko, kde předtím působilo MSF. Charita v prohlášení uvedla, že její týmy byly po útoku nuceny pozastavit lékařskou pomoc v Macomii. Útok mělo na svědomí islámské radikální uskupení Al-Šabáb. 

Aby se vzbouřencům vyhnuli, personál MSF se skoro dva dny skrýval v buši a bál se vyjít ven. Mezitím z oblasti uprchly tisíce lidí, když se bezpečnostní síly stáhly. MSF navzdory tomu, že zvěrstva páchaná džihádisty vidí z první ruky, prosazuje otevřené hranice, a dokonce vyzývá Německo, aby přijalo tisíce neprověřených invazistů z Libye. Lékaři bez hranic také věří v „země bez hranic.“

Vzhledem k tomu, že byla organizace nucena pozastavit svou lékařskou podporu v severním Mosambiku kvůli nebezpečí, které představují džihádisté, co očekává, že se stane v zemích, které otevírají své hranice masové muslimské invazi? Vždyť  personálu této i mnoha jiných podobně podvratných neziskovek musí být jasné, že právě džihádisté, kteří denně vraždí, kradou, loupí a vypalují celé vesnice, navíc jsou finančně podporováni vyššími muslimskými autoritami, včetně Muslimského bratrstva, mají nejlepší možnosti sehnat finanční zdroje na cestu.

Co je na tom varující? Je to právě fakt, že je to mimo jiné i MSF, kdo dlouhodobě podněcuje Afričany k tomu, aby se vydali na cestu do Evropy. Podobně, jako jiné promigrační neziskovky, které v Africe operují. Přitom drtivá většina lidí považuje právě MSF za neziskovku, která se zabývá čistě charitou v rozvojových zemích, přitom i tato organizace provozuje některé lodě, lovící invazisty z vod Středozemního moře. Jako třeba nechvalně známý Aquarius (viz titulek), který byl v minulých letech jednou z největších a nejznámějších pašeráckých lodí. 

Proto by si měl každý velmi dobře rozmyslet, koho finančně podpoří, spousta lidí z celé Evropy nejspíš i touto cestou přispívá na další invazi. 

(Visited 355 times, 1 visits today)
Sdílet článek

Vložit komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *