Erdogan chce úmyslně vpustit do Evropy nakažené džihádisty, varují Řekové

Napsal
Sdílet článek

Řecké ozbrojené síly, pobřežní stráž a policie jsou ve vysoké pohotovosti poté, co vládní představitelé obdrželi informaci, že vůdce tureckého režimu Erdogan plánuje „mořský Evros“, což je patrné z toho, jak se tisíce migrantů shromažďují ve městech podél tureckého egejského pobřeží. Podle zprávy řeckého listu Kathimerini, která cituje „zdroje, které nelze pojmenovat, ale které jsou považovány za spolehlivé“, hodlá Erdoganův režim vyslat do Řecka a dalších členských států EU migranty nakažené koronavirem.

Stejné zdroje také tvrdí, že tisíce vetřelců, z nichž mnozí byli přítomni minulý měsíc na hranicích v Kastanies a Pazarkule, byly přemístěny z táborů ve vnitrozemí Turecka do pobřežních regionů země. Turecké úřady prý dohlížejí na pohyb invazistů směrem k pobřeží. Skutečnost, že řecká pobřežní stráž zablokovala poblíž ostrovů Lesbos a Agothonisi v posledních dvou týdnech 21 lodí plných muslimských vetřelců, tyto informace víceméně potvrzuje. Dále lze předpokládat, že kumulace invazistů podél tureckého pobřeží znamená, že Erdogan připravuje s džihádisty útok na východoegejské řecké ostrovy. Úřady v Řecku také shromáždily informace, které naznačují, že různé neziskovky pomáhají invazistům v Turecku se nelegálně dostat do Řecka.

Už počátkem tohoto měsíce Turecko pohrozilo, že opět – jakmile skončí pandemie – pošle migranty na řeckou hranici. „Když koronavirus pandemie skončí, nehodláme zadržovat žádné migranty, kteří by se chtěli vrátit na řecko-tureckou hranici v Pazaru,“ prohlásil turecký ministr vnitra Sulejman Soylu.

Připomínám, že jen pár dní nazpět přišli obyvatelé ostrova Lesbos s výzvou ke všem Evropanům, resp. evropským zemím. Žádají o pomoc a varují, že jejich vláda je nechává na pospas invazistům a tudíž je dohání do situace, kdy musí vzít spravedlnost do svých rukou. Ostatně, o výzvě Evropanům jsem již psala zde. Připomínám také, že EU se naopak rozhodla v Řecku „odkládat“ také invazisty ulovené u břehů Afriky v rámci operace Irene.

A také opět připomínám, že proti tomuto dovozu Afričanů protestovalo jen několik zemí EU, jmenovitě Rakousko a Maďarsko, což byly státy, které se jako první vůči této operaci vymezily, k nim se posléze přidalo ještě Polsko, Rumunsko, Řecko a Bulharsko. Ostatní státy operaci Irene podpořily, včetně naší loutkové vlády. Jednalo se o hlasování na úrovni ministrů zahraničí, za nás tedy schválil dovoz afrických kobylek Petříček, ovšem s posvěcením vlády. Ostatně, všechny loutkové vlády, díky kterým toto prošlo si jsou velmi dobře vědomy, že občany momentálně nezajímá nic jiného, než koronavirus.

Za koronavirovou clonou se toho tedy děje poměrně hodně a myslím, že až vše přejde, budeme se ještě hodně divit. Na závěr jen připomínám, že před časem bylo zjištěno celkem 21 případů nákazy koronavirem v jednom z řeckých táborů pro migranty, přičemž ani jeden vetřelec neměl příznaky nemoci. To znamená, že tito mladí, dobře trénovaní džihádisté, jsou v drtivé většině pouhými přenašeči.

Vyšle-li tedy Erdogan skutečně tisíce nakažených invazistů do Řecka, mohou být tito využiti coby biologická zbraň, neboť nakažený jedinec může být infekční až tři týdny. Po tu dobu může cestou nemoc roznášet, obzvlášť když podobně, jako invazisté z řeckého tábora, bude i tento Erdoganův výsadek bez jakýchkoli příznaků.

5/5 - (2 votes)
(Visited 1 903 times, 1 visits today)
Sdílet článek

Vložit komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *