Erdogan dnes vyslal první signál, že Osmanská říše je opět na vzestupu

Napsal
Sdílet článek

Jistě dnes nikomu neunikla dnešní slavnostní přeměna chrámu Hagia Sofia, který byl posledních 86 let muzeem, na mešitu. Tento původně byzantský křesťanský chrám byl po obsazení Konstantinopole Turky přeměněn na mešitu poprvé a dnes podruhé. Symbolicky se tak ukazuje druhá vlna vzestupu islamizace Evropy a další úporné snahy Osmanů ovládnout Evropu a vytvořit z ní jeden velký chalífát.

Pozvání – jak jinak – přijali vysocí představitelé mnoha muslimských zemí, kupodivu papež Bergoglio snad poprvé islám nepodpořil a pozvání ponechal bez odezvy. Nakonec, on sám jistě dobře věděl, že přijetím pozvání by si rozkmotřil i poslední své ovečky, které stále zůstávají na jeho straně a to i přes mnohé kroky, jimiž islamizaci Evropy dosud podpořil.

Byzantský chrám Boží moudrosti vznikl v letech 532 až 537. Křesťanům sloužil 916 let až do chvíle, kdy Konstantinopoli dobyl osmanský sultán Mehmed II. Fatih (Dobyvatel). Ten kostel nechal přeměnit v mešitu, kterou  byla Hagia Sofia 481 let. Na posledních 86 let byla v rámci sekularizace Turecka prezidentem Atatürkem přeměněna na muzeum. A ode dneška je opět mešitou.

Vidíme-li, jak se v posledních letech chová Erdoganovo Turecko, pak je jasné, že opětovná konverze budovy na mešitu symbolizuje imperiální choutky současného tureckého sultána. Ten  neustále narušuje území Řecka i Kypru, jehož část si Turecko ukradlo již před lety a neváhá dávat najevo i to, že jeho územím je také Německo s velmi početnou tureckou komunitou.

Metody dobývání Evropy jsou tedy dnes poněkud odlišné, neboť Evropa sama se islamizaci nebrání, všechny evropské země – vyjma Slovenska – na svém území staví mešity a rozprodávají pozemky i nemovitosti muslimům.  Velmi rychlá islamizace Evropy, způsobená nejen nekončící invazí a vysokou porodností muslimek, ale také konverzí stále většího počtu Evropanů k islámu, zaručí Erdoganovi jeho vysněný chalífát i bez boje.

A co víc. Erdogan má v mnohém také podporu podvratné EU, která ho svým výpalným nijak neodradí od vysílání muslimských invazistů dál do Evropy, ale přispívá mu tím ještě na další zbrojení  a jeho výboje v Libyi či Sýrii.  Nebo na to, aby mohli narušovat řecké hranice pomocí muslimských vetřelců, případně na výstavbu nějaké další mešity na území Evropy.

Nejhorší pak je fakt, že EU stále neodstoupila od přístupových pohovorů s Tureckem, tedy stále se počítá s tím, že i Turecko bude jednoho dne součástí možná již částečně islamizované 4. říše.

Dnešní přeměna chrámu Hagia Sofia je tedy jakýmsi pomyslným startem přeměny Evropy na evropský chalífát. A přesně tak to jistě chápe i Erdogan…

5/5 - (3 votes)
(Visited 705 times, 1 visits today)
Sdílet článek

Vložit komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *