Erdogan: “Nejsme společnost, která má armádu, jsme národ, který sám je armádou!”

Napsal
Sdílet článek

Turecko po staletí ohrožovalo Evropu a nejinak je tomu nyní. Rozdíl je ovšem ten, že nepotřebují útočit mečem, k obsazení Evropy jim tentokrát postačí dělohy tureckých, potažmo muslimských žen. Osmanská říše je tak na dosah, protože o islamizaci se tentokrát stará nejen turecký sultán a jeho “vojsko”, ale výjimečně i Evropané sami, či tedy spíše jejich vlády a EU, která Turecko i islamizaci Evropy s nadšením podporuje.

Turecký prezident Erdoğan v nedávném proslovu mimo jiné prohlásil: „Neexistuje žádná síla, která by mohla stát v cestě této zemi; v tomto boji nebudeme váhat s obětováním mučedníků – jsou lidé z Řecka, Francie, některých severoafrických zemí a zemí Perského zálivu připraveni na takové oběti?”

 

Dále si můžete přečíst výňatky ze sultánova proslovu:

„Jak řekli někteří historici, nejsme společnost, která má armádu – jsme národ, který je sám armádou.”……

“Když spojíme naši technologickou nadřazenost, naše plně rozvinuté lidské zdroje a naši duchovní sílu, tak – s Alláhovou pomocí – neexistuje žádná síla, která by mohla stát v cestě této zemi.”

“Nyní, s dunivějším hlasem, s upřímnější vírou a s větší důvěrou v sebe než včera, říkáme svým nepřátelům:”  ” Každý, kdo by proti nám stál na zemi, na moři i ve vzduchu, pozná legitimitu Turecka a jeho odhodlání chránit svá práva, zájmy a schopnosti založené na mezinárodním právu. Buďte si jisti, že ti, kdo nic netuší, budou čelit této realitě venku, u diplomatického stolu a na mezinárodních platformách. Neutíkáme před bojem. V tomto boji nebudeme váhat obětovat mučedníky a zraněné lidi. Kvůli naší nezávislosti a naší budoucnosti se nebudeme bránit tomu, abychom společně křičeli jako masa 83 milionů lidí a zdolávali překážky, které nám stojí v cestě, jako povodeň.”…..

“Skutečnou otázkou je toto: Mohou ti, kdo se staví proti nám ve Středozemním moři a kolem něj, přijmout riziko stejných obětí? Akceptují obyvatelé Řecka to, co se jim stane kvůli jejich chamtivým a nekompetentním vůdcům? Akceptují obyvatelé Francie cenu, kterou zaplatí za své chamtivé a nekompetentní vůdce? Turecko má bratrské národy v některých severoafrických zemích a zemích  Perského zálivu. Budou tyto národy spokojeny s tím, že se jejich budoucnost stane temnější v důsledku jejich chamtivých a nekompetentních vůdců? Občané zemí, které jsou vzdálené desítky tisíc kilometrů a sledují tureckou demokracii, ústavní stát a regionální zájmy – uvědomují si, že se tento proces obrátí a poškodí je?”…

“Jsme si vědomi, že jsme v obležení a kdyby mohli, nedali by tomuto národu dostatek vzduchu k dýchání, doušek vody nebo kousek chleba. Všechno, co děláme, jsme udělali navzdory nim a budeme v tom pokračovat.”….

“Během své historie Turecko nikdy nebylo agresivní zemí. Turecký národ je jedním ze vzácných národů, které v minulosti neměly skvrnu kolonialismu. Naše civilizace  jistě vznikala dobýváním, ale naše chápání dobývání není založeno na převzetí kontroly nad podzemním a nadzemním bohatstvím spolu s pevninou. Naopak, naše chápání dobytí je nejprve dobytím srdcí.”….

“Po celém světě, a zejména v Evropě, se nacházíme v období, kdy roste xenofobie, islamofobie, protiturecká diskriminace. Navzdory tomu skutečnost, že se Turecko dostává do popředí každého negativního subjektu, není zranitelností našeho národa. Je to spíše známka fašismu a nepřátelství v pozadí jejich myslí…..”

 

Tolik výňatek z proslovu sultána Erdogana, jehož snem je obnovení Osmanské říše. Všímáte si, jak tvrdí, že dobývání bylo v pořádku? To, že islamizovali území, která si to nepřála, to, že Turka museli vyhnat od Vídně i z Balkánu, je přece důkazem, že Erdogan zcela záměrně manipuluje a zlehčuje skutečné činy svých předků. Už před časem jsem upozornila na to, že po konverzi chrámu Hagia Sofia na mešitu vyzval nejvyšší turecký imám, velký přítel Erdogana, k dobytí Evropy mečem.

A přesně tento styl dobytí byl pro Turky v minulosti běžný – tedy dobývání mečem nepovažuje Erdogan za jistý druh kolonializmu? Uvádí, že hodlají obětovat mučedníky – tedy mrtvé i zraněné. Není jeho proslov tedy jen další výzvou k dobytí Evropy? Není nyní právě Turecko největší evropskou hrozbou.? A nemělo by to zajímat i nás, když nás obklopují dvě země, kde je velmi silná turecká komunita – Německo a Rakousko? Země, které už dnes pokládá Erdogan za součást Osmanské říše?

Na originál záznamu s titulky v AJ se můžete podívat na vysílání TV  Muslimského bratrstva...

(Visited 105 times, 1 visits today)
Sdílet článek

Vložit komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *