Erdogan přeměnil další starý byzantský kostel na mešitu

Napsal
Sdílet článek

Islamizace Evropy je v plném proudu a Erdogan už se ani nijak netají tím, že je jakýmsi lídrem islamizace, či spíše sultánem budované Osmanské říše. Ostatně, Turci nyní podobně, jako Arabové, nakupují pozemky a nemovitosti v celé Evropě ve velkém a to především v místech, která zatím nejsou dostatečně islamizována. Zároveň se snaží dávat najevo, že Turecko přešlo od sekulárního státu k chalífátu.

Přeměna chrámu Hagia Sophia na mešitu, následovaná tak těsně touto další přeměnou kostela Chora, je deklarací islámské nadřazenosti. Erdogan dává najevo vítězství islámu a jeho nadřazenosti nejen nad křesťanstvím, i když to je jistě součást toho, co dělá, ale také nad Ataturkovým sekularismem. Ataturk udělal z chrámu Hagia Sophia a kostela Chora muzea. Nyní z nich Erdogan opět udělal mešity. Ukazuje se tedy, že islám je nadřazen tureckému sekularismu, jehož definitivní konec je na dosah ruky.

Turecký prezident Tayyip Erdogan přeměnil historický kostel Chora, jednu z nejznámějších byzantských budov v Istanbulu, na mešitu dnes, tedy v pátek 21.8., měsíc poté, co otevřel proslulou baziliku Hagia Sophia k muslimskému modlení. Středověký kostel svatého Spasitele v Choře, postavený poblíž starobylých městských hradeb Konstantinopole, obsahuje byzantské mozaiky ze 14. století a fresky zobrazující výjevy z biblických příběhů.

Byly zakryty poté, co město v roce 1453 dobyli  Osmané, ale znovu vyšly na světlo, když – stejně jako Hagia Sophia – byla budova před více než 70 lety tureckou sekulární republikou přestavěna na muzeum. Erdogan, jehož strana AK má kořeny v politickém islámu, se postavil do role zástupce tureckých  muslimů a rozhodl se, že provede konverzi obou muzeí na mešity.

Minulý rok zrušil turecký soud vládní rozhodnutí z roku 1945, kterým byla Chora – v turečtině známá jako Kariye – přeměněna na muzeum spravované ministerstvem školství. Edikt podepsaný Erdoganem a zveřejněný v tureckém úředním věstníku v pátek prohlásil, že správa mešity Kariye bude převedena na ředitelství pro náboženské záležitosti a mešita bude otevřena k muslimským modlitbám.

Na místě byl poprvé postaven kostel ve 4. století, ale většina stávající budovy pochází z 11. století, kdy byl kostel částečně přestavěn a o 200 let později po zemětřesení byl opět renovován….

Podle různých informací se už dávno Turci nezastavili jen u Turecka. Erdogan před časem otevřel největší mešitu v USA, posléze pak největší mešitu v Německu. Nyní jeho soukmenovci vykupují pozemky a nemovitosti, aby mohli postupně obsadit a islamizovat celou Evropu. Podle nejedné informace se totéž děje i u nás, kde mimo Arabů nakupují ve velkém pozemky a nemovitosti i Turci, často rakouského či německého původu, tedy občané EU.

Připomínám, že nedávno vyzval k islamizaci Evropy a jejímu dobytí mečem velký Erdoganův přítel a nejvyšší turecký imám. A je až symbolické, že k výzvě došlo právě v chrámu Hagia Sofia, přeměněném na mešitu.

To, co dělá Erdogan nyní v Turecku, se bude postupně dít také v celé Evropě. A to možná mnohem dřív, než si myslíte…

 

 

(Visited 336 times, 1 visits today)
Sdílet článek

One comment

  1. https://denikn.cz/403474/hleda-se-manzelka-idealne-z-jihovychodni-asie-na-faerskych-ostrovech-muzum-chybeji-zeny/?utm_source=www.seznam.cz&utm_medium=sekce-z-internetu#dop_ab_variant=0&dop_req_id=IMZioAyp30z-202008211632&dop_source_zone_name=hpfeed.sznhp.box
    Jak tak pozoruju,tak ten “demokratickej západ” s tím kurvením Evropy nepřestane a nepřestane!!!V souvilosti s dnešním výročím nabývám dojmu,že za každý den bratrské pomoci vojsk Varšavské smlouvy by jsme jim měli povinně líbat boty tak jak to pro černá hovada,která pro nás nikdy nic dobrého nepřinesli dělá jejich papá ve vatikánu!!!

Vložit komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *