EVROPSKÁ STATEČNOST, LHOSTEJNOST A ZBABĚLOST

Napsal
Sdílet článek

Tak jako jsou lidé, kteří jsou ochotni pro své cíle obětovat část národa, tak jsou jiní ochotni obětovat sebe pro národ. Mezi tím je většina ostatních, kteří pak chodí k pomníkům těm prvním a na hroby těm druhým. Evropské dějiny si těžko dokážeme představit bez Napoleona. K jeho pomníkům přichází Francouzi se stejnou úctou jako na vojenské hřbitovy ze světových válek. Přitom jeho války znamenaly pro statisíce jeho vojáků smrt. Francii zmiňuji proto, že tam došlo mezi léty 1918 až 1939 k pozoruhodné změně v ochotě občanů bránit svou zem. Německá armáda připravila francouzským vojskům drtivou porážku. Hrdá Francie se po pár týdnech zhroutila. Ale alespoň se snažila bránit.


Poválečný vývoj Evropy, mimo východní blok, dospěl do dnešních dnů do stavu, kdy ti,co přišli po válce za prací, vytváří dnes, posíleni migrační vlnou, paralelní svět s vlastními zákony a kulturou. Nikdo jim v tom nebrání a tak lze očekávat snahu o ovládnutí celých států. Hosté se stanou pány. Pak ti, co to umožnili, ohánějíce se evropskými hodnotami, na ně rychle zapomenou. Generace vychované k sebevražedné toleranci téměř čehokoli, snáší pokorně ústrky vlastních vlád. Mládež zkoumá své pohlaví a bojuje zase s větrem a deštěm. Své náhradníky vnímá jako obohacení nudného života.

Když jsem viděl na TV rozhovor s Armény v Karabachu, uvědomil jsem si ten propastný rozdíl ve vztahu k své zemi mezi nimi a evropskými národy. Kdo by dnes v Evropě uvažoval o pokračování v boji po smrti více než dvou tisíc vojáků?

Možná, že ty země, jejichž obyvatelé pochopí, že komunismus je komunismus i když přichází ze západu a nepřítel je nepřítel, i když zrovna nevraždí a najdou v sobě vůli k obraně, stihnou vybudovat hradby a postavit se za ně. Možná si vzpomenou, že i oni měli Boha a že jim možná pomůže jako v roce 732, 1571 a 1683, ale možná že ne. Zkusit bychom to ale měli.

  • Karel Petřík
(Visited 229 times, 1 visits today)
Sdílet článek

One comment

  1. Ano tohle je dost podmětný.Je škoda že málo lidí jde proti EU a liberalizmu otevřeně.
    Kolik lidí chce mít svůj klid přitom nehrozí takové postihy jako za komunistů.Je to smutné ty generace vychované k toleranci ke všemu liberánímu a cizímu a k nenávisti ke všemu národnímu a tradičnímu.Díky Bohu je to o něco lepší na menších městech a venkově než v Praze. Všude se s tím dá pracovat.
    Tihle vypatlanci multi kulti už se ani bavit nechtějí a přitom si říkají demokrati.Pochopí to až díky své ideologii co zkrachuje příjdou o peníze a běžný lidi budou na ně o to víc naštvaný že zničili naší zemi.

Vložit komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *