Festival politické písně v Sokolově

Napsal
Sdílet článek

Tak jim tam sundali vlajku. Sice na chvíli, ale nesmlouvavý obhájce pravdy pravďoucí je z toho spravedlivě rozhořčen, protože když už, měly se natrvalo odinstalovat veškeré pomníky Rudé armády, nacházejí-li se v okolí nějaké. A víte proč? To dá přece rozum! Jde tu o osvobozování!

Jak se dnes dočteme po celém internetu od těch, kdo to celé konečně prokoukli, je po tolika letech (včetně těch posledních třiceti, což je sice zvláštní, asi byli pořád ještě nerozkoukaní, nebo tak něco) komunistického lhaní  třeba zaujmout pravdivý postoj. Ano, pravdivý postoj. Podobný, jako například zaujala Sněmovna v případě novičoku, když spravedlivě odhlasovala, že se nikdy na našem území nenacházel, ke všemu jen v takovém k vůbec ničemu nepoužitelném mikroskopickém množství, že bylo stejně úplně zbytečné, aby tu vůbec byl. Potom se nejspíš buď odvezl nebo zničil, protože bylo velmi nebezpečné a taky nedemokratické jej tu uchovávat. No, vlastně ani nevím, proč to sem tehdy teda vůbec tahali. Tento příklad mě u toho zaujímání postoje napadl, ale možná si tím u svobodně čtoucích nešplhnu. Zavání to totiž bolševismem…

No, takže ten postoj. RA především potřebovala zničit fašismus. Tak je to vysvětleno, nakonec, ani proti tomu nic nemám. Proto se přes nás přehrnula právě za tím účelem. Jeden by si sice mohl říct, že tím pádem nás přece právě od fašismu osvobodila, což je ke všemu na mnoha pomnících i uvedeno. Ale aby to bylo pochopitelné pro každého, napadla mě taková myšlenka. Ty kde to je napsáno, se nechají tak jak jsou. A ty, kde je napsáno jen osvobození, ale není tam, že od fašismu, tak se odstraní. To by jistě velmi potěšilo ty, kdo konečně přečetli tu historii. Nebo se k nim dá vysvětlovací tabulka, že to jednak bylo postaveno kvůli tomu vytláčení fašismu (protože je tam vytesáno jen to osvobození), a jednak to v následujících letech kvůli CCCP stejně bylo takové všelijaké. S tím by se možná skuteční čtenáři historie, sice podezřívavě mručíce, taky nějak smířili. Sice by varovně vztyčovali prst, ale prostě možná jo. Teď si ale uvědomuji, že by se stejně musely ty tabulky dát i k těm pomníkům, kde to o tom fašismu je, a to proto, že pak to bylo to všelijaké, což musí pro tu vysvětlenou být u každého pomníku. Jinak by to bylo moc lokajské. U spojeneckých by to pochopitelně v celém znění být doplněno nemuselo, tam by bylo jen to o tom vytláčení.

Ale možná by se to dalo vyřešit i jednodušeji. Nevím, co by na to čtenáři historie, ale prostě by se řeklo na plná ústa, že ty pomníky, včetně ale taky pomníků Spojencům, jsou právě na památku osvobození od fašismu. I v Sokolově. Že v rámci ničení fašismu jsme od něj byli osvobození, a že nám to ale nijak netrhá žíly, že to bylo “jen” jako souběžný efekt. Ona by to totiž i byla pravda. Sice pro nejednoho ideologický oříšek, ale pravda. Dokonce by tím ty pomníky ani nějak neutrpěly na vážnosti. Nikam by se nemusely tlouct vysvětlovací cedulky, že je to sice pomník, ale jen pro specifické účely. Tím pádem by se ani nesundávaly vlajky, ani nebouraly pomníky, dokonce by se – ale to už by se mnozí museli vyloženě zapřít – už tolik nerozebíralo, jak jedni později vybydlovali celé vietnamské vesnice se dvounožci i čtyřnožci pomocí plamenometů a Agent Orange, a druzí pak, o něco méně moderně a méně početně, ale i tak  vybydlovali Maďarsko. Neboli, sokolovský festival by skutečně konečně upadl do toho zapomnění. A taky by se nemusely všechny ty pomníky ocedulkovávat.

Že to celé je nesmysl, je to zveličené a dovedené do absurdit? Kdepak, napadají mě další, ještě lepší a dovedenejší věci. A vůbec, čo také si dnes predstavuje pod pojmom absurdný? Kde dnes začíná absurdita?

Takové spojenecké bombardování. To po Jaltě. Konečně svobodně čtoucí čtenář historie přece nutně musí dojít k faktickému závěru. Mělo těch fabrik být rozbito co možná nejvíc! Vždyť přece bylo jasno, že brzy spadnou do klína Stalinovi! A když se půjde do důsledku, měla vůbec tato země být komplet rozorána. Jako, kvůli tomu Stalinovi. Každý český a slovenský svobodný historický čtenář si jasně uvědomuje, že české a slovenské území mělo správně být z toho důvodu zničeno. Tady přece nejde o nějaké české a slovenské lidi, ale o tu svobodnou a jedinou správnou myšlenku. Stalinovi nic zadarmo!

Sice, kdybych o tom rozhodoval já, víc by mě zajímali ti lidi, i když jsme teda občas fakt divní pabouci. Co když ale tu historii umím číst pouze nesvobodně, a ti, co to svobodně umí, mě právě usvědčili z demagogie, protože jim přece o lidi taky tak jaksi jde, jen si to u toho rozorávání trochu neuvědomovali?

P.S. Koukám, že jsem ani politicky nezapěl některé ze tří přímo magických jmen našich nejprokouklých čtenářů té historie, dokonce jsem nikomu ani nepředhazoval stohy tehdejších mrtvol. Vlastně, nějaké jsem u toho spravedlivého ničení nepřímo zmínil. Ale mám na mysli spíš to zpropadený osvobozování…

(Visited 72 times, 1 visits today)
Sdílet článek

Vložit komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *