Festivalové Karlovy Vary

Napsal
Sdílet článek

Karlovy Vary si v době konání FILMOVÉHO FESTIVALU žijí poněkud jiným životem. Letošní ročník Mezinárodního filmového festivalu byl zahájen 20. srpna českým filmem Zátopek.

Nejenže je to významná akce především kulturní (vždy finančně podporovaná z veřejných peněz, zejména od ministerstva kultury), ale i významná akce společenská. V konceptu jsem měla smetánkovsky společenská, že smetánkovství do čistopisu nedám. Vnímám to tak, že též smetánkovsky společenská.

Z médií se v souvislosti s FF hrne také mnoho informací o módě přítomných celebrit. Hlavně dam. Samozřejmě i o večírcích, alkoholu a nehodách i z toho pak vyplývajících. Pro média, převážně bulvární, „hodně materiálu“ o senzacích i trapasech. Kdo byl, když byl nějak méně či více indisponován (unaven) vyfocen, zachycen kamerou, zpovídán, kde mlel naprosté hovadiny (jiný výraz by byl neslušný) a druhý den, když se rozloučil i s opicí, by snad i tvrdil, že to absolutně není pravda, není možné a když už, tak to byl jeho dvojník.

Přesto, že festival končí až za pár dní, již je možné na netu zaregistrovat k módě:

Sexy Peštová, božská Schneiderová x Schneiderové šaty snad pláštěnka se zlatým stojáčkem, Alena Mihulová jako panenka, ale v jejím věku raději ještě něco přes ramena, Jana Švandová, ač je jí 74 let – hotový zázrak přírody Anna Fialová s volánovým zázrakem, který by neslušel ani světové supermodelce…..

Komentáře (zjev vpravdě královský, odvážná…) sklidila se svou letošní róbou herečka Jitka Čvančarová.

Emma Smetana a Jordan Haj se vystrojili jako na maškarní ples. Záměrně jsem si nechala toto hodnocení z médií na konec, přestože bych se „sběrem postřehů“ mohla ještě dlouho pokračovat.

Proč na konec? Pokud si nějaký čtenář vybaví jak to někdy vypadá ráno po nějakém maškarním plese někde na vesnici, může se mu vybavit hláška z filmu Slavnosti sněženek:

To zas bude v álejích nablito.“

Snad v Karlových Varech, až letošní filmová akce (se vším všudy) skončí, nebude nutno nic takového po „smetánce“ uklízet. A když už by se přihodilo?

P. S. Zajímalo by mě jak by i toto (zda by?) Marek Eben zakomponoval do závěrečného shrnutí.

  • MAJKA DUBOVÁ

5/5 - (2 votes)
(Visited 143 times, 1 visits today)
Sdílet článek

One comment

Vložit komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *