Firma Red Bull vyházela top manažery z USA za to, že podpořili BLM

Napsal
Sdílet článek

Ano, čtete správně, rakouský majitel firmy se rozhodl vyhodit vedoucí manažery pro prodej v USA za to, že podpořili BLM. Samozřejmě byla firma Red Bull vzápětí nálepkována za rasistickou. Nicméně rakouský vlastník firmy nesouhlasí s podobným vyjadřováním politické korektnosti, proto se rozhodl k takto ráznému kroku.

Jak známo, tak velký počet společností, většinou těch nadnárodních a zejména pak v USA, rasistický projekt BLM podpořilo. A je také pravda, že evropské firmy byly v jeho podpoře přece jen poněkud chladnější. Přece jen spousta lidí začala vnímat, že se jedná nejen o jakousi předvolební kampaň amerických demokratů, ale také o akce, které měly za úkol způsobit rozkol mezi rasami, podpořit protibělošský rasismus a zahájit nepokoje nejen v USA, ale také v mnoha západoevropských zemích, kde je nejen početná černošská komunita, ale také velmi aktivní Antifa.

Pak ani není divu, že se najdou i rozumnější společnosti, které odmítnou tento projekt podpořit. Společnost Red Bull se sídlem v Rakousku se proto nyní rozhodla zbavit se Stefana Kozaka a Amy Taylorové, vedoucích marketingových manažerů pro severoamerickou divizi společnosti. Současně se rozhodli zrušit globální divizi „kulturního marketingu“.

Zástupci firmy Red Bull neposkytli žádné oficiální vysvětlení pro rozhodnutí, které bylo oznámeno v interní zprávě minulý týden.

Nicméně, za tímto rozhodnutím stojí zcela jistě fakt, že manažeři využili své pozice působit jako levicově liberální aktivisté jménem firmy Red Bull právě tím, že jménem firmy podpořili BLM a zaštiťovali se i hesly o diverzitě a antirasismu. Rakouským majitelům firmy se samozřejmě nelíbilo, že hovoří jménem firmy bez toho, aby o tom majitelé cokoli tušili. .

Podle listu Wall Street Journal nyní američtí zaměstnanci varují, že rozhodnutí zbavit se politicky korektních manažerů může být známkou toho, že Red Bull se ubírá „rasistickým“ směrem.

Rakouský zakladatel a generální ředitel společnosti Red Bull, miliardář Dietrich Mateschitz, který také vlastní 49 procent společnosti, již dříve vyjádřil kritiku masové invaze a politické korektnosti. Proto je docela jasné, že názory, proklamované BLM, či jejich loutkovodiči – US demokraty – rozhodně nesdílí.

Majiteli firmy je dozajista úplně jedno, co si myslí američtí liberální pisálkové. Nicméně v té záplavě firem, které rasistický projekt BLM nepokrytě podpořily, je Red Bull, který svým postojem vyjádřil jasný odpor vůči BLM, světlou výjimkou. Na druhé straně je možné, že si tímto uvědomí i další, především evropské firmy, že podporou podobných kontroverzních akcí si přízeň zákazníků nezískají.

Podobné je to pak i s angažovanou uměleckou úderkou, která většinou rasistický projekt BLM také podporuje. A to jak ta hollywoodská, tak i evropská. Ostatně, ani česká angažovaná umělecká úderka nezůstala pozadu, jak jsme mohli vidět třeba v případě Švandova divadla.

Dokáže se i nějaká další světoznámá firma od rasistické kampaně, která má za cíl výhru Bidena a rozeštvávání nejen americké, ale i evropské  společnosti, takto veřejně distancovat??

4.6/5 - (20 votes)

(Visited 12 696 times, 1 visits today)
Sdílet článek

2 comments

Vložit komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *