FORMA STÁVKY

Napsal
Sdílet článek

Pokud by média nepřinesla informaci, že zaměstnanci České pošty stávkují, nikdo ze zákazníků pošty by to snad ani nepoznal. Nestávkují všichni pracující na ČP, ale jen cca 900 zaměstnanců (ČP zaměstnává 27 tisíc lidí), převážně provozní zaměstnanci, třídiči, pracovníci v zázemí pošt a doručovatelé, pracovníci přepážek a řidiči. Tentokrát, na rozdíl od „pošťácké“ stávky před pěti roky za zvýšení platů, se stávkuje za zlepšení pracovních podmínek.

Poštovský panáček někde někam jezdí autem, jinému poštovskému panáčkovi musí stačit kolo, kde je navěšeno na řídítkách mnoho tašek, jejichž obsah je převážně třeba nastrkat do schránek. Tam putují velmi často i oznámení o nezastižení adresáta v případě nutnosti osobního převzetí a podpisu při doručení zásilky. Často i když je adresát doma! Nejde zvonek, je hluchý, dal si šlofíka…? Nebo je to jinak?

Česká pošta i doručuje balíkové zásilky přímo na adresu zákazníka. Jsou vsřícní a svých zákazníků si váží. Dostanete SMS kdy a v jakém čase (například v době od 9.00 do 12.00) vám bude doručena zásilka – balík. Čekáte doma ony tři avizované hodiny. Někdy to vyjde a vy „máte kliku“. Nebo nic. Ve schránce oznámení – adresát nezastižen – balík je na poště – vyzvedněte si ho sami. A hotovo!

Pošta má v doručování balíků slušnou, a hlavně levnější a spolehlivější konkurenci. Nebudu přece dělat reklamu Zásilkovně, se kterou jsem, ke své naprosté spokojenosti, již delší dobu ČP nevěrná. To není reklama, jen se svěřuji se svojí „nevěrou“. A to se může, že?

Pokud jste museli v současné době, záměrně píšu slovo museli, protože se domnívám, že chození na poštu nemůže být pro někoho koníčkem, nedivte se, že jste žádný štrajk nepoznali. Protože prý má současná poštovská stávka mít formu zpomalování práce.

  • MAJKA DUBOVÁ
Jak se Vám líbil článek?
(Visited 45 times, 1 visits today)
Sdílet článek

Vložit komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *