Francie: Alžírský vetřelec byl odsouzen za znásilnění bezmocné pacientky v nemocnici

Napsal
Sdílet článek

Znásilnit zcela bezbrannou oběť, omámenou psychofarmaky, to už je čin, který snad ani nelze komentovat. V případě tohoto muslimského vetřelce – recidivisty –  ovšem nic neobvyklého. Případ je o to víc alarmující, že byl zaměstnancem nemocnice, která ho i přes jeho kriminální minulost zaměstnala. A je otázka, kolik dalších omámených žen ještě vetřelec znásilnil, aniž by o tom měly jeho oběti tušení.

V pondělí odsoudil soud v Hauts-de-Seine 50letého alžírského vetřelce, který dříve pracoval jako zdravotník v nemocnici v Neuilly-sur-Seine, na 14 let vězení za znásilnění pacientky pod psychofarmaky, k němuž došlo v únoru 2018. Žena byla v době útoku údajně omámena drogami.

Odsouzený Mohamed A., který začal pracovat v nemocnici v Neuilly v roce 2006, byl již v roce 2012 odsouzen za „sexuální útok na zranitelnou osobu“.

Rozsudek, který je o něco méně přísný, než požadoval státní zástupce, rovněž zakazuje pachateli po dobu pěti let vykonávat zdravotnickou profesi a obsahuje příkaz k léčbě. Obviněný muž byl popsán jako „predátor“ s tím, že prokurátor dodal, že „pokud bude zítra venku, začne znovu.“

Při hodnocení duševního zdraví pachatele odborníci nezjistili žádnou duševní poruchu, ale silnou potřebu se ujišťovat o své mužnosti. Oběť byla incidentem vážně zasažena, je práceneschopná a od té doby trpí fobií z lékařského prostředí.

Během svého pobytu ve vazbě Mohamed A. nejprve všechno popřel, než změnil své prohlášení, protože vzorky DNA odebrané v místnosti, kde byla žena znásilněna, poskytly dostatek důkazů o jeho vině.

Je zarážející, že byl vetřelec zaměstnán v nemocnici i přesto, že měl za sebou sexuální delikty. Ponechávat podobného agresora, aby pečoval o bezmocné pacientky, je jako využít vlka místo ovčáckého psa. Nicméně verdikt alespoň lépe odpovídá tomu, co vetřelec spáchal. Podobné tresty jsou v EU poměrně nezvyklé, pachatel většinou vyvázne s podmínkou nebo velmi mírným trestem či je seznán psychicky nemocným…

(Visited 261 times, 1 visits today)
Sdílet článek

Vložit komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *