Francie: Dvacetiletá dívka byla tři hodiny brutálně znásilňována a mučena nelegálním vetřelcem

Napsal
Sdílet článek

Další recidivista z řad nelegálních vetřelců, který si mohl chodit i přes poměrně slušnou trestní minulost po svobodě. A to bez jakékoli reálné možnosti ho ze země deportovat. Tento případ není rozhodně ojedinělým a to nejen ve Francii. Většina invazistů přichází bez dokladů či jsou ze zemí, které odmítají svoje občany bez jejich souhlasu přijímat. Prakticky tedy k deportacím ani u nejhorších zločinců většinou nedochází.

Invazista s několika předchozími odsouzeními za sexuální útoky ve Francii, jenž byl předmětem dvou deportačních příkazů, které nebyly nikdy vykonány, je nyní obviněn ze znásilnění, škrcení a trýznivého mučení 20leté studentky po dobu tří hodin. Zrůdný čin se odehrál ve městě Angers v západní Francii.

Dvacetiletá žena byla v pondělí 31. srpna kolem 19:30 ve svém domě znásilněna mužem, kterému se podařilo vyrazit dveře jejího bytu poté, když se vrátila ze školy.

Studentka byla poté téměř tři hodiny držena v zajetí, velmi brutálně bita, škrcena a znásilňována ve svém bytě v Angers (Maine-et-Loire). Útočník odešel kolem 22:30, až pak mohla mladá žena čin nahlásit policii a poskytnout popis  násilníka, který měl jedinečné tetování, které ho údajně pomohlo identifikovat.

Následujícího dne, v úterý 1. září odpoledne, byl v centru města Angers identifikován agresor Erjan I. a zatčen policisty.

Podezřelý třicátník byl od roku 2018 již nejméně šestkrát odsouzen za vloupání a napadení a rovněž si odpykal tresty za sexuální exhibicionismus a sexuální napadení, včetně sexuálního napadení postižené osoby ve Fakultní nemocnici v Angers.

A konečně proti němu byly v letech 2018 a 2019 vydány dva zákazy pobytu na francouzském území po dobu pěti let. Přestože muž, který přišel do Francie bez dokladů tvrdí, že je z Kosova, francouzským úřadům bylo řečeno, že neexistují žádné záznamy o tom, že by byl kosovským státním příslušníkem. Ani Srbsko a Makedonie neuznaly jeho občanství.

Erjan I., který si odpykával několikanásobné tresty odnětí svobody na tři až šest měsíců, však nebyl z francouzského území vyhoštěn. Důvodem je, že země, ze kterých podle jeho tvrzení pochází, trvají na tom, že není jejich občanem. Erjan I. se bez jakéhokoli oficiálního dokumentu prohlásil za Kosovana, ale Kosovo ho neuznalo jako jednoho ze svých státních příslušníků.

Mnozí odpůrci invaze namířili kritiku na případ Erjana I., například vlivný autor a novinář Laurent Obertone jej uvedl jako ukázkový příklad úplného selhání francouzského systému trestního soudnictví.

„Erjan I., obviněný z únosu a barbarského znásilnění studentky, kterou znásilňoval a mučil  po dobu tří hodin, nebude deportován. Kosovo ho odmítá uznat jako jednoho ze svých státních příslušníků, takže vše je v pořádku. Toto je normální fungování „spravedlnosti” ve Francii. Erjan bude brzy propuštěn, k žádné deportaci nedojde a on dostane svou osmou šanci, “napsal Obertone na Facebooku.

Úplně stejný problém mají i jiné evropské země. Německo nebo Švédsko také téměř nikoho nedeportují a to dokonce ani ty nejhorší kriminálníky. V drtivé většině případů se jedná o vetřelce, který přišel bez dokladů, jako je tomu i v tomto případě. Nebo jde o vetřelce ze zemí, které nepřijímají ani své vlastní občany, pokud o to oni sami neprojeví zájem. Tímto je tedy zhola nemožné deportovat například Somálce nebo Afghánce, neboť také jejich rodné země k těm, které vlastní občany bez jejich souhlasu nepřijmou zpět, patří.

(Visited 306 times, 1 visits today)
Sdílet článek

Vložit komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *