Francie: Islámský vůdce vyzval všechny, kdo nejsou s islamizací země spokojeni, ať Francii opustí

Napsal
Sdílet článek

Je nadmíru zajímavé, jak se v poslední době doslova vyrojily výzvy muslimů v islamizovaných evropských zemích směrem k nemuslimům – tedy zpravidla potomkům těch, kdo země vybudovali – aby svoji zemi opustili v případě, že nesouhlasí s její islamizací a nejsou ochotní se do islámské společnosti integrovat. Tyto výzvy se v poslední době objevily  v Německu, Holandsku či ve Švédsku, ale i v dalších evropských islamizovaných zemích. Naposledy pak s podobnou výzvou přišli muslimové ve francouzském Lyonu.

Povinnost asimilovat se a přijmout hodnoty jiné kultury se požaduje od francouzských nemuslimů, nikoli od muslimů. Je to vždy takto: v jakémkoli konfliktu mezi hodnotami šaría a západními hodnotami je považováno za samozřejmost mnoha muslimských vůdců a také mnoha nemuslimů, že musí ustoupit západní hodnoty před právem šaría. 

Lyon, 5.8.2020: stovka lidí demonstruje proti rasismu a islamofobii v reakci na dvě zapálené mešity ve městě.

Žhářské útoky na dvě mešity v lyonské metropoli nadále vyvolávají velké emoce. Několik sdružení (Sdružení Salam, Koordinace proti rasismu a islamofobii, Hnutí za mezinárodní solidaritu) zorganizovalo tuto demonstraci „proti rasismu a islamofobii“ v sobotu 5. září v 15 hodin.

Bylo přítomno asi sto lidí, přičemž Abdelaziz Boumediene, muslim a prezident Hnutí za mezinárodní solidaritu mnohokrát vyzval k odmítnutí islamofobie. Demonstranti požádali starostu Lyonu a prefekta, aby udělali vše možné, aby našli pachatele těchto požárů, ale aby také reagovali proti islamofobii.

„Islamofobie je politická záležitost. Musíme se stát našimi vlastními volenými úředníky,“ uvedl Abdelaziz Chaambi, prezident Koordinace proti rasismu a islamofobii.

„Islám je druhé náboženství, druhá komunita ve Francii. Ti, kteří nás nemají rádi, musí  opustit Francii. Buď Francii milujete i s její muslimskou komunitou nebo ji musíte opustit,“ prohlásil Abdelaziz Boumediene (viz titulní obrázek), předseda Hnutí za mezinárodní solidaritu. Mimo jiné také apeloval na to, aby byl zakázán protiislámský spisovatel Zemmour.

Podobných výzev je dnes plná Evropa. A je šílené, že se k nim velmi často přidávají i nemuslimové, kteří mnohdy netuší, že důsledkem „boje proti islamofobii“ je nakonec islamizace daného území. Nebo se jedná o kolaboranty s islámem, kteří hodlají na podpoře islamizace vlastní země sami „dolovat“. Ostatně, socani napříč Evropou cílí na muslimy coby svoji současnou, ale zejména pak budoucí voličskou základnu. Povšimněte si, že také u nás je „islamofobie“ – zatím jen na sociálních sítích – poměrně horlivě pronásledována.

A nakonec připomínám, že zapálení mešit v Lyonu bylo zcela jistě reakcí na sérii útoků na kostely a katedrály po celé Francii. A to jak žhářských útoků, tak i různého vandalismu, ale před dvěma lety došlo i k podřezání faráře rukou muslimů.

Zapálené mešity v Lyonu byly odvetou nejen za hořící kostely ve Francii 2018-2019:

 

5/5 - (3 votes)
(Visited 3 849 times, 1 visits today)
Sdílet článek

Vložit komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *