Francie: Neziskovka financovala muslimské teroristy

Napsal
Sdílet článek

Jde jen o reakci na popravu učitele, který si dovolil ukázat obrázky nahého lžiproroka Mohameda? Nebo se snad jedná o předvolební kampaň, která má zajistit, že příští rok nevystřídá Macrona na jeho postu Marine le Pen, která – na rozdíl od Macrona – upozorňuje na islamizaci země již dlouhé roky? Iluze si rozhodně o Macronovi nedělám, já osobně pokládám současné kroky francouzského prezidenta spíš za předvolební kampaň.

Francouzská islámská charita byla obviněna ze získávání finančních prostředků pro džihádistické skupiny v Sýrii. Zatčen byl Idriss Sihamedi, šéf islámské neziskovky BarakaCity, která údajně poskytuje jídlo, oblečení a lékařskou pomoc civilistům v Sýrii, Gaze a Jordánsku. To je samozřejmě jen zástěrkou jejich skutečné činnosti. Začátkem tohoto měsíce rádio RTL obvinilo BarakaCity z práce nad rámec jejích kompetencí – konkrétně islámského náboru džihádistů. Podotýkám, že tyto neziskovky získávají dotace také z EU, tedy platíte je ze svých daní i vy.

Neziskovka se propaguje jako humanitární charita. Byla zřízena v Paříži v roce 2012 s cílem poskytovat lékařskou a potravinovou pomoc syrskému obyvatelstvu. V současné době je vyšetřována kvůli údajné finanční a materiální podpoře teroristických skupin. Jeden z jejích ředitelů, Nabil O., je obviněn ze zpronevěry finančních prostředků neziskovky. Na začátku roku 2014  vstoupil do ozbrojené skupiny v Sýrii.

Úřady zatím neučinily žádné oficiální prohlášení, ale ministr vnitra Gerald Darmanin nedávno obvinil Sihamediho z tolerance terorismu. Na úterní tiskové konferenci uvedl, že od začátku letošního roku bylo v boji proti radikalizaci uzavřeno celkem 73 mešit, soukromých škol a pracovišť.

Další zatčení islámského radikála je jedním z mnoha, k nimž došlo ve Francii po oznámení prezidenta Emmanuela Macrona, že bude bojovat proti islámskému separatismu v zemi. Tvrdil, že islámský separatismus je problematický, a dodal: „Problémem je ideologie, která tvrdí, že její vlastní zákony (šaría) by měly být nadřazeny zákonům republiky.“

Sihamedi požadoval jednotnou muslimskou reakci na Macronovy pokusy o kontrolu muslimského veřejného života. Macronův projev byl francouzskými muslimy široce kritizován kvůli obavám, že návrh zákona, který bude předložen parlamentu v prosinci, může být proti nim zneužit.

Některé neziskovky nebo organizace, které jednají v rozporu se zákonem a hodnotami země, mohou být podle kontroverzního plánu uzavřeny nebo mohou čelit přísným finančním auditům. Toto rozhodnutí vyvolalo kritiku, přičemž někteří představitelé muslimské komunity označili tento krok za islamofobní a diskriminační.

Pozdě, ale přece. K podobným krokům mělo dojít dávno, Francie patří k nejvíce islamizovaným zemím v Evropě. Přesto si myslím, že se v tomto případě jedná čistě o předvolební taktiku, neboť s tím, jak roste agresivita muslimské populace ve Francii, roste také naštvanost Francouzů. Muslimové jsou i přes svoje stále viditelnější projevy přece jen menšinou, takže Macron prostě původní obyvatelstvo ke zvolení potřebuje.

Je tedy otázka, zda se současné protiislámské kroky nějak projeví i na preferencích, které prozatím plně nahrávaly vítězství Marien le Pen. Nechají se Francouzi chytit na vějičku a budou volit Macrona, který ještě donedávna nadšeně vítal muslimské invazisty? Nebo vsadí na jistotu a zvolí ženu, která už dlouhé roky slibuje nejen zastavení invaze z muslimských zemí, ale také potlačení islamizace Francie, přičemž své názory nijak nemění?

Na razii v sídle islámské neziskovky se můžete podívat na videu níže (v AJ):

 

5/5 - (2 votes)
(Visited 174 times, 1 visits today)
Sdílet článek

Vložit komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *