Halík je povinen se veřejně omluvit za urážku na cti zemřelého

Napsal
Sdílet článek

Je znakem vulgarismu a cynismu zneuctívat památku zemřelého, a to ještě v nejcitlivějším období před pohřbem.

Na odpadlého kněze T. Halíka byla 29. 6. 2008 zveřejněna anathema, tedy vyloučení z církve (http://vkpatriarhat.org/cz/?p=42063). Halík už není kněz Kristův, i když okupuje církevní úřad. On je kněz antikristův. O tom svědčí i jeho veřejné, hrubě urážlivé výroky před pohřbem zesnulého Karla Gotta. Kardinál D. Duka souhlasně odpověděl na poslední vůli zemřelého i přání vdovy mít zádušní mši v katedrále. Halík se ale nestydí to nazývat „šílený a nevkusný nápad“. Naopak, šílený, nevkusný, a navíc cynický je tento Halíkův postoj.

Halík záměrně mlčí o mimořádném hrdinství Karla Gotta v době tzv. normalizace, kdy natočil oslavné písně a koledy o Kristově narození pod názvem „Vánoce ve Zlaté Praze“. Pro všechny křesťany i lidi dobré vůle to bylo v čase ateismu a tzv. normalizace skutečným povzbuzením. Halík ale národní osobnost v tyto dny smutku urážlivě a lživě degraduje na „hvězdu normalizačního zábavného průmyslu“. Podle Halíka není tvůrčím umělcem Karel Gott, který ke cti narozeného Spasitele nazpíval tyto dojemné vánoční koledy, Halík vyzvedává pseudoumělce, kteří ukřižovaného Spasitele v brněnském divadle loňského roku hrubě a nemorálně degradovali. Lidi, kteří byli obludným rouháním hluboce zraněni, Halík zesměšnil jako primitivy, kteří nerozumí tzv. tvůrčímu umění.

Dokonce i tak citlivou událost, jako je pohřeb, Halík zneužívá, aby pošpinil současnou vládu i prezidenta, a zároveň šokujícím způsobem znevážil zemřelého jako vládou předhozenou modlu k uctívání. To, že si česká vláda s celým národem váží národní osobnosti, z toho Halík vykonstruuje ztrátu rozumu a modlářství. Je to skutečně mistrovská demagogie kněze antikrista.

Rovněž Halíkovi vadí, že pohřeb bude v katedrále, tedy v liturgickém prostoru. Halík se ale v liturgickém prostoru klidně předvádí s dalajlámou, který se pokládá za převtěleného boha, tedy skutečnou pohanskou modlu. Tím se Halík prezentuje jako modlář. To ale za znesvěcení liturgického prostoru nepokládá. Halík všechno staví na hlavu, ale paradoxně se dovolává zdravého rozumu.

Halík nemá za cíl dobro Čechů a Moravanů ani ochranu křesťanských a morálních hodnot, ale prosazuje islamizaci, demoralizaci a sebezničení křesťanství i našeho národa.

Halík je povinen se za své hrubé urážky zesnulého národního umělce Karla Gotta české veřejnosti omluvit!

 • Eliáš, Patriarcha Byzantského katolického patriarchátu
4.8/5 - (9 votes)
(Visited 456 times, 1 visits today)
Sdílet článek

3 comments

 1. Památce v úctě a obdivu na pana Karla Gotta nemůže pan Halík nikdy a nijak ublížit. Lze ubližovat Bohu? Odpovězte si, pane Halíku! Přeložte si z NJ příjmení Mistra. A to není náhoda, že? Karel se jako Gott narodil, Karel jako Gott žil a i když jeho fyzično ukončilo svoji pozemskou pouť, jako Gott zůstane dlouho předlouho v srdcích milionů lidí. Myslíte si, pane Halíku, že tolik srdcí bude naplněno láskou třeba jednou i kvůli Vám? Sám tušíte že ne. Ono totiž nebude proč, že? A to Vás, pane Halíku zřejmě moc štve. Neomlouvejte se, Vaše omluva by totiž nebyla upřímná. Vyřiďte si to s tím „Vaším“ Bohem.

 2. Zajímalo by mě jediné.
  Jak je možné,ře katolická círken přijala mezi duchovní pastýře bolševického kádrováka?
  Navíc jeho vystoupení ocenila řády a tituly.Odměnou je jí urážky a znevažování arcibiskupa Duky.
  MSg Piťhy ze strany Halíka.
  Jeho působení kazatele u sv.Salvátora znevažuje toto posvátné místo,hrobu obětí staroměstské
  exekuce z roku1621.

Vložit komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *