Herci a nejen oni, kontra národ 

Napsal
Sdílet článek

Tento článek jsem napsala a ocitovala z různých zdrojů, protože patřím k těm, co znali pouto mezi herci, zpěváky a lidem kterým oni kdysi věřili a pro které hráli a zpívali. Patřím do doby, kde nám neříkali že jsme debilové co ničemu nerozumí. Patřím do doby, kdy z pódia létaly narážky na tehdejší režim. Všichni jsme byli na jedné lodi, všichni jsme věděli o čem je řeč a měli jsme pocit, že o nás někdo stojí . Tohle všechno jste v nás zabili. Už neříkáme naši umělci, už vám říkáme šmíra a komedianti, mnozí z nás nechtějí ani poslouchat jejich písně a nechtějí chodit na jejich divadelní představení. Kdysi jsem měla ráda pohádku Jak se budí princezny. Tak na ni se nedokážu dívat, protože je mi z Jana Hrušínského zle. Ráda jsem poslouchala Kluse, už to nejde a jeho cédéčka jsem hodila do koše na odpadky.  Chtěla bych znovu to souznění mezi národem a jeho umělci, ale to chci moc a cesta k nápravě už prostě není.

Neustále na mne útočí z novin, z televize, z internetu záplava slov od komediantů všeho druhu:

 • o lásce a pravdě
 • o tom, jak se máme chovat
 • o tom, jak jsme hloupí
 • o tom, jací jsme hajzlové
 • o tom, jací jsme rasisté
 • o tom, že jsme rusofilové
 • o tom, že důchodci by měli držet hubu a krok
 • o tom, že bychom měli vychcípat i se Zemanem
 • o tom, že je lepší muslim než český nevěřící
 • o tom, jak ničemu nerozumíme

A hlavně o tom, že bychom měli vzít za své kecy komediantů, protože oni jsou „elita” národa, všemu rozumí, všude byli třikrát – jen mezi námi asi nebyli nikdy. Oni jsou “svědomím národa.”

Aňa Geislerová – potěšila mne třeba věta  Geislerové.  Prý by jsme si měli udělat nějakou maturitu a pak snad práva. Tak aspoň vím, že mne poučuje tele, co má ZDŠ a chce, aby byl Zeman už v truhle.

Jan Hrušínský – Hrušínského sice znám, ale jeho debilní slova už nehodlám opakovat. Snad jen podotknu to, že ten, co si třepe prackou s Kalouskem a jemu podobným, je pro mne zatraceně mizerný člověk. Doufám, že už nedostane ani kačku dotací na jeho divadlo. Mohl by třeba k pásu do fabriky, ať ví, za co žijí lidé, kterými opovrhuje.

František Fenič – “Byla to výzva k rovnosti podmínek. To jsem prosím chtěl aby Zeman stál jako Drahoš a přitom celý národ ví, že má Zeman nemocné nohy. (Debata Zeman-Drahoš) Chvíli jsem toho ale litoval. Reakce byly kruté. Dostal jsem tisíce mailů, ve kterých mi vulgárně nadávali. Když jsem sledoval dál vývoj, lži a manipulace, napsal bych to jinak. Dnes bych už žádal, aby prezident Zeman u diskuzí klečel,” dodává Fenič, které ho reakce jen utvrdily v plánování jeho dalšího projektu.

Olga Sommerová – fotka rozesmáté Sommerové a Babiše z premiéry jejího filmu Magický hlas rebelky v červenci 2014. Tou dobou byl Babiš už půl roku vicepremiér a ministr financí. Peníze od něj ale dokumentaristce nesmrděly. Teď režisérka rozdává rozhovory a říká, že má z Babiše „husí kůži” a že nechápe jeho voliče. Zemanovi nemůže přijít na jméno, protože pro něj je ČT lživá a ji ČT živí.

Jan Hřebejk – Bleju z Babiše a Ovčáčka a stydím se, že jsou Andrej Babiš a Jiří Ovčáček příslušníky stejného národa. Všichni, co v prezidentské volbě nevolí jako on, jsou podle něj prostě pitomci, Za rudá a hnědá prasata veřejně označil voliče Miloše Zemana.

Jan Svěrák – Jan Svěrák vyprávěl Emmě Smetana: Poslouchal jsem pana prezidenta a řekl jsem si: Sakra, ČT je ohrožena. Pan prezident zaútočil na ČT a pana Bakalu. Podle něj zaútočil na dva subjekty, které si dovolí kritizovat jeho práci. No, kdo má pocit, že Bakala pracuje pro lid, je buď naivní, nebo lže.

Eva Holubová, herečka, členka správní rady Knihovny Václava Havla – bojí se, že nás schramstne bratr z Východu. Patří do klubu podporovatelů Karla Schwarzenberga, Miroslava Kalouska a celé TOP 09. Jiří Drahoš je pro ni hezký muž, dobrý člověk, kterého bude velmi radostně a důstojně volit na rozdíl od lháře Zemana.

Tereza Brodská – volička Topky a obdivovatelka Knížete pána

Bára Štěpánová – „Když se teď s Karlem občas někde potkám, a vlastně se říká: už přijde, už přijde. Tak se najednou, když se Karel objeví, tak lidi, neříkám, že všichni, vstanou. Prostě ten Karel má něco, co se nedá naučit, má přirozenou autoritu, kterou nemá z titulu své funkce, ale má ji z titulu své silné osobnosti. On prostě ve mně budí respekt a úctu. V Báře budí úctu a ve mně hnus. – Bylo kdysi takové heslo : Republiku si rozvracet nedáme. Tak prosím pěkně: Naši zemi si ukrást nedáme. Ani tím monstrem na Hradě, ani tím pánem ze Slovenska.

Taťána Fischerová – Já bych jen chtěla říct, že naši nejvyšší představitelé poslední dobou tím, jak slouží některým mocenským kruhům, dělají z nás gubernii Číny a náš pan prezident Zeman se chová jako gubernátor, který slouží mocnosti, v níž lidská práva a lidská důstojnost nic neznamenají. A pan Brady se stal loutkou v této jeho hře. Proto jsem moc ráda, že pan Brady je oceňován jindy a jinde. A že jeho lidská důstojnost tím nejenom neklesá, ale stoupá. A to je moc dobře.

Zdeněk Svěrák – před první přímou prezidentskou volbou v roce 2013 Zdeněk Svěrák jasně podpořil na prezidenta Karla Schwarzenberga (TOP 09). Dnes by na svém rozhodnutí nic neměnil. Miloš Zeman se mu na Hradě nelíbí, protože si zřejmě myslí, že jako prezident si může dělat, co se mu zlíbí. Raději by se měl zamyslet nad sebou. Bývalý komunista se nám nějak rozmluvil. ( Vstoupil do KSČ v roce 1961 ).

Jan Ruml – chtěl bych popřát Miloši Zemanovi ke státnímu svátku, aby poslanci a senátoři v sobě vyvolali tolik síly a hlasovali prostým usnesením o tom, že prezident Zeman není ze závažných důvodů schopen vykonávat svoji funkci podle paragrafu 66 Ústavy.On se pak bude muset bránit u Ústavního soudu. Ale chvíli budeme mít od něj pokoj.

Michal Kocáb – záleží, jakým prismatem se na současnou situaci podíváme. Ale můžeme to brát velmi pozitivně. Stalo se mnoho věcí k 28. říjnu. Například osobní statečnost ministra Hermana, se kterou se setkal s dalajlámou. Na to následoval upachtěný a dehonestující dopis čtyř ústavních činitelů. Celá záležitost kolem kupčení se státními vyznamenáními iniciovala narovnání páteře našich lidí. To je posun, který je úžasný A já jsem za to vděčný.

Jiřina Šiklová – neměli bychom si nechat právě ten státní svátek zkazit tím, že se budeme stále upoutávat výroky Miloše Zemana. Je to již starý muž. Má právo na sebe upozorňovat. Myslím si, že je daleko důležitější moci zde přivítat mezi sebou právě pana Jiřího Bradyho. Já bych to ráda udělala.

Jan Macháček – myslím si, že to tak snadno nepůjde. A že bychom si mohli dát k státnímu svátku závazek, že každý přesvědčíme aspoň jednoho, nejlépe dva Zemanovy voliče, aby ho už příště nevolili.

Magdalena Dietlová – Chtěla bych jenom říci, že si myslím, že ta chyba je v nás. Mohli jsme mít na našem krásném Hradě knížete. A máme tam pána, který si z něj dělá svoji trafiku. Myslím, že bychom to nikdy neměli dopustit. To je všechno.

Dan Bárta – Miloš Zeman ve své předvolební kampani sliboval, že bude stmelovat společnost. A ono to vypadá, že se mu to nakonec možná i podaří. Že ji stmelí proti sobě. Protože podle všeho i ti, kteří mu jeho předvolební sliby uvěřili, se od něj začínají pomalu odvracet. Protože se vlastně svým způsobem ztrapňuje i před nimi.

Tomáš Klvaňa – měli jsme ve svých českých a československých dějinách dva opravdové, dobré prezidenty. A to byli TGM a prezident Václav Havel. To je skoro k zamyšlení. Umíme tuhletu funkci? Možná bychom se k tomu svátku mohli zamýšlet, jestli ta funkce je vůbec dobře postavená. A jestli ji vůbec potřebujeme. Protože je tady spousta a spousta důkazů, že tu funkci prostě neumíme. K tomu svátku osobně bych si přál, aby pan prezident Zeman, který dokázal, že soudnost nemá a měl by se aspoň zamyslel nad tím, jestli opravdu chce kandidovat podruhé.

Jiří Mádl – http://oficialnistranky.cz/jiri-madl/#diskuse  Kapitola sama pro sebe a jak na něj pohlíží za lidé si přečtete na jeho stránkách. Já osobně ho nemusím od jeho debilního klipu a bábě a dědovi.

Veronika Žilková – její výrok o nových samcích z migrantské vlny, na které podle ní čekáme, je nezapomenutelný a podle mne by raději měla vůbec držet hubu.

Magdalena Vašáryová – Tahle bláznivá osoba se svými politickými výroky na konto českého národa rozhodně nešetří a zatím jen negativně. Patří k obdivovatelkám Topky a to samo o sobě je největší její chyba.

Jiří Bartoška – tahle příživa kterou si vydržujeme z našich daní mně uráží každým slovem. Chlastá a hulí za peníze daňových poplatníků a ještě je uráží jen proto, že mají jiný názor na politiku u nás a máme tu drzost volit Zemana, kdežto on jako pravý láskař by rád stahovače králíků.

Tomáš Klus – hrdý havloid Tomáš Klus: Zeman a Babiš dělají politiku sprostou a arogantní. Nesouhlasím s  činy, s jejich slovy, s jejich chováním a s jejich přístupem k politice. Jsou arogantní a sprostí a vlastně jsou to podle Kluse burani. Asi chce knížete co má rád moké kalhoty a dívky lehké morálky.

Radoslav Banga – ocenění získal za „odvážný občanský postoj”, když při loňském vyhlašování hudebních cen Zlatý slavík protestoval proti ocenění skupiny Ortel. Texty a projev kapely využívají nepřijatelnou rasistickou a xenofobní rétoriku, na což Banga při ceremoniálu reagoval odchodem ze sálu, připomněla dnes nadace v tiskové zprávě. Je docela zábavné když někdo píše testy o ku-dě, mr-ání a nám káže o morálce a hlavně proti vlastenecké kapele ORTEL. Choval se prý statečně:-))

Hutka – Prázdno jde po Česku, lid zalez kamsi do sklepa, země se změnila v grotesku a z Hradčan už je jen žumpa, Miloš je zhroucený a oči v sloup, z cigaret zvedá se štiplavý čoud, člověku je z toho hanba. Masaryk v hrobě se obrátil, zařval, co je to za chlapa, a na Zubatou se obořil, kde se zase dneska fláká. Miloš je zhroucený a oči v sloup, z cigaret zvedá se štiplavý čoud, Zubatá už na Hrad chvátá V královských hrobkách to hartusí, opilec a vlastizrádce ovarem, sádlem vše zamastí;, Karlovi chce se z něj zvracet, Miloš je zhroucený a oči v sloup. Kosa teď dopadla prudce. Sprosťák a ožrala, blemci blemt, tlučhuba, vidlák a chvástal, vždyť to byl náš český prezident, arcibiskup Duka zalkal. Lebka praskla, mozek odkryla, kladivo, srp, rudá hvězda, na maják šplouchala tekila, v podvěsku kremelská brázda, Miloš je zhroucený a oči v sloup, z cigaret zvedá se štiplavý čoud, hotovo, konec a basta. Andělé šťastní a radostní, zpívají václavský chorál, zubatá na káře pohřební, dělá po dláždění randál. Miloš je zhroucený a oči v sloup, z cigaret zvedá se štiplavý čoud. Zubatá mává nám nazdar,” uzavřel Hutka.

O téhle sestavě nemá smysl psát, protože jejich postoje jsou notoricky známé. Všichni jsou stejní a úplně marní.

Václav Moravec, moderátor. Jiří Pehe, politolog, publicista, účastník schůzky Bilderberg. Jiří X. Doležal, publicista, hulič. Karel Schwarzenberg, předseda TOP 09. Mirek Topolánek, bývalý předseda ODS. Jaromír Štětina, politik TOP 09. Jiří Dienstbier ml., komunální politik za ČSSD. Vladimír Mlynář, bývalý politik. Daniel Herman, ředitel ÚSTR. Stehlíková Džamila, exministryně SZ. Stanislav Polčák, poslanec. Jan Hamáček, poslanec ČSSD, správní rada Aspen Prague. Jiří Pospíšil, poslanec evropského parlamentu. Alena Gajdůšková, politička. Pavel Bělobrádek, politik. Marek Benda, poslanec. Vladimíra Dvořáková, politoložka,.Martin C. Putna, literární historik. Anna Šabatová, zástupce veřejného ochránce práv. Jiří Drahoš, vědec, úřadující předseda české asociace Římského klubu. Tomáš Halík, katolický kněz a profesor na FF UK v Praze.  Zdeněk Bakala, průmyslník, vlastník médií. Michal Horáček, textař, člen správní rady Knihovny Václava Havla. Pavel Telička, lobbista, podnikatel, člen Trilateral Commision.

Seznam by mohl pokračovat dál a dál, ale je to zbytečné, protože kdo chce vědět, kdo mezi ně patří, stačí Google.

MILENA DOUŠKOVÁ

(Visited 432 times, 1 visits today)
Sdílet článek

5 comments

 1. Paní,
  napsala jste to hezky, vypsala, … Nikdo Vás za Váš názor v současné době, a tj. máme svobodu, nebude popotahovat, znepříjemňovat život Váš plus ev. celé Vaší rodiny? A víte proč? Protože právě o toto se zasloužili v roce 89 herci a umělci.
  Váš názor jsem si ráda přečetla, absolutně nesouhlasím (však uvidíme, každé ovoce je dobré a k jídlu až když dozraje) je třeba znát i to co si myslí jiní lidé.

  1. Tak snad si za nedlouho na tom “dozrálém ovoci” pochutnáte hlavně Vy sama a nezkřiví se Vám ústa nad tím, že jste očekávala něco úplně jiného…herci a umělci se nezasloužili v roce 1989 absolutně vůbec o nic,neb se vše odehrávalo přesně podle toho, jak to bylo naplánováno a připraveno dlouho dopředu…herci dělali jen to jediné,co umí, hráli jako život, i když nevěděli, že je to jen divadlo…nevím, kolik Vám je let,ale je překvapivé, že někdo opravdu věří tomu, že v roce 89 opravdu proběhla revoluce a ještě, že se na jejím průběhu a výsledku zásadně podíleli “herci a umělci”…předpokládám, že věříte i tomu, že demonstrace spolku Milion chvilek pro demokracii vyjadřují většinový postoj národa…paní Douškové vřelý dík za článek výše good

 2. No,je to kapku zvláštní, když z přisátí na státní cecek nejvíce koblihu obviňují ti, kteří jsou na něj sami přisáti…To by mi zajímalo,kolik těch kteří meldovali svá hesla DOOPRAVDY pracuje.
  Prací myslím hejbání rukama…
  Vlastně je to kapku i bizár, když proti nesvobodě pištěj ti,kterým vedení státu umožnilo v klidu a bezpečí zorganizovat tu protestní trachtaci.
  Dopravní podnik,záchranka,policajti,všichni se činili aby mohlo svobodně protestovat.

 3. Snad už vám tam chyběl jen nějaký ten parazit s pendrekem.
  Dík záchranko
  dík policie
  dík DP
  Dík lidi!!!!
  AHOJ LIDI – škoda že tam nepřišel hrdina když je (a vždy byl) tak skvělý.

  Práce, paní Novotná, není jen hejbání rukama. Nějak by to pak opět zavánělo “proletáři všech zemí spojte se”.
  Apropo “pištění těch” skoro 300 tisíc lidí zabrání pištění deseti milionů.
  Doufám že si vzpomínáte na Štěpána – 15leté děti nebudou rozhodovat.
  No vidíte a starší a moudřejší rozhodovali v 68.

 4. Tím hejbáním rukama jsem měla na mysli živení se VLASTNÍM umem,bez parazitování na státní kase!
  Kolik asi z těch na pódiu by se uživilo vlastním přičiněním,bez STÁTNÍ PODPORY!?!?!?
  Že bych obdivovala kobliháře,tak to VŮBEC.
  Jenom tvrdím,že ti vyžírkové na pódiu by byli ještě horší.Neřekli to sice na plná ústa,ale stačily mi i opatrné náznaky… Prej “solidarita,humanita…”…Stačilo říci VÍCE AFRIKY DO EVROPY.
  (Samozřejmě i s koránama a se vším co k tomu patří.)

Vložit komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *