„Hliník se odstěhoval do Humpolce“

Napsal
Sdílet článek

Snad nikomu nemusím připomínat vynikající český film Marečku podejte mi pero. I když Zdeněk Srstka si v tomto filmu zahrál jen malou roli, jeho hláška o nepřítomném studentovi, který se odstěhoval do Humpolce, je nezapomenutelná.

„Drsňák“ s křehkou duší a veselou myslí (a navíc měl dar od Pána Boha – uměl si udělat legraci i sám ze sebe!!!). Tak na mě pan Srstka vždy z televizní obrazovky působil, ať v tom či onom filmu, pořadu.

Ovšem nevěnoval se pouze herectví a zábavě, ale, když byl ještě o pár let mladší, hlavně sportu. Například ve vzpírání v roce 1957 vybojoval bronz na mistrovství Evropy. V roce 1960 startoval na OH v Římě, kde obsadil deváté místo.

O tom, že byl vynikající kaskadér, čemuž se věnoval přes 30 let a 16 let trénoval začínající kaskadéry, snad mají mnozí povědomost.

V posledních letech byl jedinečný v pořadu Chcete mě. Kdo by neměl sto chutí a nesahal hned po telefonu, když nabízel nějakého opuštěného pejska ze psího útulku.

To, že život každého z nás má svůj začátek i svůj konec, víme všichni. Pan Zdeněk Srstka, ve věku 83 roků , odešel včera z tohoto pozemského světa a já jsem přesvědčena o tom (a jeho duši to přeji), že když jeho duše zaklepala na nebeskou bránu a zeptala se chcete mě?“, se ozvala odpověď ANO.

P. S. A nebeská brána se pro jeho duši otevřela.

MAJKA DUBOVÁ

(Visited 154 times, 1 visits today)
Sdílet článek

Vložit komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *