Horká noc v Londýně – rozběsněný dav honil policisty, sedm z nich bylo zraněno (videa)

Napsal
Sdílet článek

V Londýně stále pokračují pouliční výtržnosti, kterým nyní říkají již ne BLM, ale „nelicencované hudební události“. Stále v tom však figurují především příslušníci rasových menšin a s nimi sympatizující Antifa. Jak jistě víte, tak akce BLM byly od začátku založeny na degradaci policejní profese. I to je zřejmě důvod, proč před nimi policisté klekají či namísto odražení útoku utíkají. Má ještě vůbec šanci policie v těchto zemích vykonávat svoji práci?

Nejméně sedm policistů bylo zraněno výtržníky v Londýně, kteří po nich házeli cihly, skleněné láhve a další předměty, když ustupovali před rozbouřeným davem. Metropolitní policie  v sobotu potvrdila, že v pátek večer reagovala na hlášení o „nelicencované hudební události“ ve White City v západním Londýně.

Když skupina násilně napadla policisty, policie byla nucena ustoupit a čekat na posily v podobě speciálně vyškolených důstojníků veřejného pořádku. I ti se setkali s násilným odporem  davu, který je vytlačil, nakonec se jim však dav podařilo kolem 1 hodiny ranní pacifikovat.

Záběry sdílené na sociálních médiích ukázaly, že policisté byli zasaženi cihlami, skleněnými lahvemi a dalšími předměty, když se zpočátku stahovali z místa činu. Velká shromáždění lidí jsou podle britských antikoronavirových předpisů stále nezákonná, ačkoliv výjimku měli stoupenci Black Lives Matter; včerejší násilí tak bylo druhým  víkendem násilných útoků na policisty, kteří se snažili potlačit takzvané „pouliční večírky“ v hlavním městě.

Zástupce  komisaře Laurence Taylor řekl. „Tato shromáždění jsou nezákonná a představují také riziko pro veřejné zdraví. Násilí, které se dnes večer projevilo vůči důstojníkům, bylo naprosto nepřijatelné a nebudeme ho v žádné formě tolerovat. Důstojníci byli zasaženi cihlami a jinými předměty, které na ně házeli,“ potvrdil Taylor. V souvislosti s násilnými nepokoji zatím policie nikoho nezatkla.

Muslimský starosta Khan samozřejmě sám přilil olej do ohně, když už předtím nechal snížit náklady na policii a zredukovat policejní sbor. Na druhé straně odmítl zasáhnout  proti výtržníkům z BLM, čímž je v jejich rabování Londýna jen podpořil. Za vše hovoří i to, že nebyl nikdo z nočních výtržníků zatčen. Tím dostali jasný signál, že mohou s anarchií ve městě pokračovat. 

5/5 - (4 votes)

(Visited 212 times, 1 visits today)
Sdílet článek

Vložit komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *