Hraniční zeď 

Napsal
Sdílet článek

Skeptici, kteří věří, že hraniční zeď nezastaví nelegální vstup do Spojených států, se možná budou chtít podívat na to, co se děje v Maďarsku.

V den, kdy byl dokončen hraniční plot, klesl příliv nelegálních přistěhovalců do Maďarska z 6 353 na 870 ze dne na den. Po zbytek měsíce pak pod 40 denně nelegálních přistěhovalců denně.

Ani se o to nepokusí,” řekla místní pohraniční stráž The Daily Caller News Foundation. ” Za posledních šest měsíců jsme neměli jediného migranta.

Zdá se, že předsevzetí premiéra Viktora Orbana zastavit ilegální příliv do země se jeví jako velkolepý úspěch.

V Maďarsku je 160 kilometrů dlouhý, 4 metry vysoký dvouřadý plot s několika vrstvami žiletkového drátu, který je pod elektrickým proudem.

Tato bariéra je doplněna kamerami, snímači tepla a reproduktory, které jsou sdělí migrantům, že se chystají porušit maďarské právo, pokud se dotknou plotu.

Téměř každý policista v Maďarsku je součástí nepřetržitého monitorovacího cyklu.

Dočasná vojenská základna ubytuje policii, zatímco slouží na hranici.

Maďarsko navíc bude trénovat a platit více než 1 000 dobrovolníků, kteří budou nasazeni jako „hraniční lovci”.

Ilegálové, kteří jsou chyceni, jsou zatčeni a vráceni na srbskou stranu plotu.

Nemají šanci požádat o azyl, pokud tak neučiní; v „tranzitní zóně”, kde jsou drženi v kontejnerech na bydlení, zatímco jejich případy jsou zpracovány, uvádí se ve zprávě.

V září 2016 proudily přes hranice každý den tisíce migrantů, kteří se vydali na sever do Rakouska, Německa a Skandinávie.”Byla to invaze,” řekl starosta Asotthalomu Laszlo Toroczkai. „Nelegální přistěhovalectví je zločin v normální zemi. Není to běžná věc, jak se dostat do země.”

V polovině roku to bylo mnohem více než 100 000 lidí, kteří překročili hranici,” řekl Zoltan Kovacs, mluvčí; maďarské vlády.

“Měli bychom být schopní zvládnout to, co se děje.”

Kovacs dodal: „Možná se vám to nelíbí, není to hezká věc, ale… jediný způsob, jak zastavit nelegální překračování hranice je nejprve vybudovat plot.

Postavit ho, vybavit ho monitorovacím zařízením a zároveň vytvořit systém, aby bylo možno zvládnout to, co přichází.

Není divu, že mainstreamová americká média odmítají tento příběh oznámit americké veřejnosti.

A co naše hranice?

  • Jenn Carter
(Visited 311 times, 1 visits today)
Sdílet článek

Vložit komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *