HRDOST A ČEST ZAKLEKNUTA V TRÁVĚ

Napsal
Sdílet článek

V roce 1980 na brněnském výstavišti v pavilonu A vyšel ze stánku italský obchodní zástupce prodávající lisy na plech a hodil na podlahu hrst propisek s logem této firmy. Skupina návštěvníků se na ně vrhla jako by byly ze zlata a málem se o ně porvali. Ital se smál na celé kolo a já jsem se potil hanbou. Ti lidé byli jen náhodný vzorek návštěvníků, ale jejich chování se mi natrvalo vrylo do paměti.

Poslední vzpomínka na ně přišla s pokleknutím našich fotbalových reprezentantů na skotský trávník. Tito, na rozdíl od skupiny bezectných veletrhanů, mají reprezentovat naši vlast. Do včerejška jsem pokládal sportovce reprezentující naši zem za muže a ženy cti a hrdosti. Ani skupina hovádek nemá tak málo hrdosti a cti jako tato parta . Když už touží fandit násilníkům a rasistům, ať odloží nejdřív dres a pak jako bezejmenná bezectná lůza poklekají a líbají protivníkům třeba kopačky.

Ani tenkrát ani dnes jsem nezanevřel na svůj národ, protože takoví jako oni se najdou v každém. Naštěstí je možné najít ve staré i nedávné historii naprosto jiné vzory. Možná, že pohled na skotský trávník přinutí mnohé z nás vzpomenout na naše předky nejen 1.11.

  • Karel Petřík
5/5 - (6 votes)
(Visited 355 times, 1 visits today)
Sdílet článek

Vložit komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *