Hry na hrdiny

Napsal
Sdílet článek

1.

Hry na hrdiny většinou zajímaly kluky. Za našeho dětství hry opravdové, na dvě party a ty proti sobě, samozřejmě dětsky, bojovaly. Někdo byl hrdina včera, jiný dnes. A zítra? To se zítra uvidí, až se sejdeme, hned co odhodíme doma školní aktovky, na nějakém „plácku“.

I dnešní děti znají hry na hrdiny – ale ty schované za obrazovkou tabletu či mobilu. Mohou při tom sedět doma, pít kolu, vzít si z ledničky co chtějí. Nemusí při tom mluvit. S nikým! A přesto, třeba po dvou, třech hodinách „hry“ (nazvu to samohry), znají vítěze – hrdinu.

2.

Hrdinou, opravdickým, a není to tak dávno (leden 2009) byl pilot letadla (se 155 lidmi na palubě).

Letadlo, které pilotoval, se střetlo s hejnem hus a pilot se rozhodl nouzově přistát, což se mu úspěšně podařilo – na hladině řeky Hudson.

3.

Hrdiny byli i piloti letadla letícího z Moskvy na Krym (15. 8. 2019), které nouzově přistálo v kukuřičném poli. Letadlu vysadily, krátce po startu, motory. Nasály hejno ptáků. Na palubě bylo 234 lidí a nikdo nebyl vážně zraněn.

Za vydařené nouzové přistání dostali piloti, krátce na to, titul Hrdina Ruska, od Vladimíra Putina.

Teď tu máme případ letu z řeckého ostrova Samos do Prahy. Ze 170 lidí na palubě neměl nikdo ani potuchu, že cestují letadlem, které pracuje pouze s jedním motorem. A to téměř od samého startu a, bohudík, do šťastného přistání v plánovaném cíli – Ruzyni. Podle informací z TV i tisku jsem si udělala názor ( avšak můžu špatně slyšet, špatně vidět, vyložit si to „jinak“…), že hlavně ti, kteří přesné aktuální informace z letu mít měli, je vůbec nedostali.

Záměrně neočísluji tento odstavec čtyřkou, protože v 1. až 3. jsem, a myslím si opodstatněně, použila slovo hrdina.

Tento odstavec neočísluji ani neohrdinuji.

Seznam. zprávy 28. 8. 2019

Po dvou dnech se vyjádřil i Úřad pro civilní letectví „V současnosti analyzujeme dostupné informace a řešíme s provozovatelem jeho postup. V tuto chvíli se nám ovšem jeví jako nestandardní.“

P. S.

Koukněte na první odstavec

Někdo hrdina včera, jiný dnes. A zítra?

  • MAJKA DUBOVÁ
(Visited 59 times, 1 visits today)
Sdílet článek

Vložit komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *