I to by jistě šlo zdanit

Napsal
Sdílet článek

Když je jedna kapsa vysypaná a druhá prázdná, když je státní kasa vybrakovaná je třeba ji plnit a plnit. To jinak nejde!

SeznamZprávy 1.6.2021

Titulek: Zdaňte druhé a třetí byty…. Vyzývá bankéř Mora (autorka článku M. Bidrmanová)

U titulku hezky vysmátý bankéř (sluší mu to.)

Z článku:

* Ať z toho má aspoň stát a obec přijmy.

Nejenže před pár dny proběhla v médiích úvaha o zdanění nemovitostí podle jejich hodnoty, což se nemůže ujmout (i když u nás o absurdity v tom jak oškubat lidi není nouze) z hlediska praktického.

Představte si, že máte pouze jeden dům, domek, tam bydlíte. Je nutno například udělat novou střechu, vyměnit okna, prostě mít nemovitost v pořádku. Nebo si ji chcete vylepšit. Samozřejmě se její hodnota potom zvýší. A teď, babo raď! Ohlásit to? Kam? Kdo to zkontroluje, posoudí, vyměří vyšší daň? Absurdita, že? Nesmysl, že? Kdo to vymyslel? Kdo opět nahodil nějakou udičku? No tak se to neujalo, zkusíme to jinak.

A máme tu nápad zdanit druhé, třetí…. byty. Stejně nemůže sedět člověk jedním zadkem na dvou židlích. (No nemůže, může. Co takový dvojministr?) Jenže čecháček není blbej, aby bylo jasno. Liché dny evidentně, a sousedi dosvědčí, v bytě č. 1, sudé dny v bytě č. 2, sousedi též dosvědčí. (Jako v případě – kde skutečně bydlí – u pana Arengergra). No dobře, ale trvalé bydliště se uvádí na jedné adrese. Mamča tedy bude k trvalému pobytu v bytě č. 2, dítě v bytě č. 3.Nějak jsem snad i napověděla?

A co auta? Proč a na co by měla mít rodina víc než jedno auto? Druhé a další pořádně zdanit! A, to už tu bylo, copak je nutné, aby rodina měla bydlení na osobu tolik a tolik ? Tolik moc? Nadmetry! Kolik dáme – samozřejmě zákonem – na jednoho? Dvanáct nebo patnáct m2. To co je navíc značně a vysoko zdanit. Můžete si koupit banány, které byly dřív vzácností, kdy chcete? Můžete! Copak se lidi nemáte dobře?

P. S. Co třeba bydlet pod mostem? I to by jistě šlo zdanit!

  • MAJKA DUBOVÁ
4.8/5 - (5 votes)
(Visited 215 times, 1 visits today)
Sdílet článek

Vložit komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *